Bridelle Style Guide TROPICANA 5

by wtorek, 13 kwietnia, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

TROPICANA

 

 

Styl uzupełniający

fine art

 

Kolory przewodnie

czerwone wino / róż / rdza / morela / rudy

 

Kolory uzupełniające

zgniła zieleń / mauve / brąz

 

Kwiaty

róża / hortensja / jaskier / skabioza / kosmos

 

Pora roku

lato / jesień / zima

 

Inspiracje

teatr

Francja

Maria Antonina

 

 

 

1. Nieoczywista stylistyka tropicana w pastelowych kolorach to doskonały przykład, jak wielowarstwowy jest ten styl. Panna młoda w lekkiej tiulowej sukni przepięknie prezentuje się w tej wyjątkowej aranżacji.

2. Kolor w ciepłych odcieniach różu, herbaty i moreli uzupełniono egzotycznymi liśćmi w rdzawym kolorze. Dopełnieniem kompozycji była wstążka w kolorze burgundowym. Ta kompozycja kolorystyczna jest mistrzowskim przykładem przenikania i uzupełnia kolorów.

3. Złote dodatki zawsze sprawdzają się w stylistyce tropicana. Dodatek fig podkreślił przydymioną kolorystykę aranżacji.

4. Papeteria z motywami roślinnymi nadała wszystkim elementom lekkości.

5. Suknia z odsłoniętymi ramionami i złota biżuteria to kwintesencja stylu tropikalnego.

6. Świece uzupełniły eteryczną kompozycję kwiatową. Różnorodna wysokość świec nadała aranżacji dynamizmu.

 


zdjęcia: PINTEREST