Bridelle Style Guide VINTAGE 1

by środa, 14 kwietnia, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

VINTAGE

 

 

Styl uzupełniający

rustic

 

Kolory przewodnie

ecru / brąz / mocca / szałwia / zgniła zieleń

 

Kolory uzupełniające

biel / stare złoto / gołębi błękit

 

Kwiaty

róża / gipsówka / hortensja / ostróżka / klematis

 

Pora roku

lato / jesień

 

Inspiracje

podróże

geometria

naturalne materiały

 

 

 

1. Vintage to jeden z najukochańszych stylów ślubnych na całym świecie. Nobliwa aranżacja z podróżniczymi i rustykalnymi elementami świetnie sprawdziła się na bazie naturalnego koloru drewna. Stary globus to pomysłowa księga gości, na której goście zostawili pamiątkowe podpisy.

2. Ramka z numerem stołu ozdobiona została suszonymi kwiatami i liśćmi. Idealny pomysł na vintage rustic ślub, bo łączy element stary z naturalnym.

3. Wianek to must have na rustykalnym ślubie. Jego uzupełnieniem była vintage biżuteria.

4. Delikatne wianki z gipsówki i liści pięknie prezentowały się na głowach druhen, które miały na sobie bladobłękitne kreacje.

5. Tablice powitalne i informacyjne wykonano z drewna, na którym wykaligrafowano ozdobną czcionką niezbędne informacje. Dekoracyjna czcionka nawiązująca do ręcznego pisma to kolejny element must have stylu vintage.

6. Koronkowa suknia z długim trenem i szerokimi rękawami nawiązuje do mody XIX-wiecznej. Na ślub w stylu vintage warto poszukać sukni w second handzie.

 


zdjęcia: PINTEREST