Bridelle Style Guide VILLAGE VILLA 3

by czwartek, 20 maja, 2021 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

VILLAGE VILLA

 

 

Styl uzupełniający

modern

 

Kolory przewodnie

biel / szarość / miedź / lawenda / brudny róż

 

Kolory uzupełniające

złoto / szampan / srebro

 

Kwiaty

klematis / peonia / skabioza / eustoma / jaskier

 

Pora roku

wiosna / lato

 

Inspiracje

kamienne budynki

geometria

kryształy

 

 

 

1. Prosta biała bryła ciasta ozdobiona delikatnymi kwiatami i owocami będzie wyglądać bardzo stylowo, jeśli postawicie tort na starej, antycznej paterze.

2. Na weselu w stylu village villa nie może zabraknąć eleganckiej, ręcznie kaligrafowanej papeterii weselnej, czyli winietek, kart menu i planu stołów.

3. Na stołach weselnych w stylu village villa obowiązkowym elementem dekoracyjnym są kompozycje kwiatowe z sezonowych, ogrodowych kwiatów i roślin. Dodatek owoców, np. fig i winogron doda aranżacjom lekkości i soczystości kolorów.

4. Pierścionek zaręczynowy dla panien młodych lubiących styl wiejskich rezydencji powinien znaleźć się w welurowym pudełeczku. Przechowywanie biżuterii w odpowiednim opakowaniu jest bardzo ważne dla zachowania nieskazitelności biżuterii.

5. Plenerowe wesele na tle ruin to najbardziej romantyczna opcja na wesele w stylu village villa. W Polsce jest kilka takich lokalizacji i jeśli marzysz o niezapomnianym weselu, pomyśl o przyjęciu weselnym w takim miejscu.

6. Delikatny bukiet z pastelowych kwiatów ogrodowych podkreśli romantyczną kreację w stylu XIX-wiecznych angielskich panien młodych.

 


zdjęcia: PINTEREST