Bridelle Style Guide VILLAGE VILLA 5

by czwartek, 20 maja, 2021
 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

VILLAGE VILLA

 

 

Styl uzupełniający

urban jungle

 

Kolory przewodnie

róż / miedź / soczysta zieleń / granat / mauve

 

Kolory uzupełniające

lawenda / gołębia szarość / royal blue

 

Kwiaty

protea / peonia / róża / storczyk / kalia

 

Pora roku

lato

 

Inspiracje

geometria

francuski ogród

rośliny tropikalne

 

 

 

1. Klasyka i nowoczesność to spektakularne połączenie dwóch, pozornie przeciwstawnych stylistyk. Cudowna stylizacja panny młodej i bukiet z białych i kremowych róż oraz kalii doskonale ilustruje połączenie elementów village villa i urban jungle.

2. Przepiękny obiekt z zadbaną posiadłością dookoła to wymarzone miejsce na ślub w stylu village villa. Wykorzystajcie otaczający teren na sesję plenerową.

3. Mieszanie stylistyk to jedna z najważniejszych umiejętności, które powinien posiadać dekorator. Dodanie elementów tropikalnych, jak np. kwiaty egzotycznej protei doskonale akcentuje stylistykę urban jungle.

4. Ręcznie kaligrafowane winietki to prawdziwy haute couture ślubny! Taka winietka jest jednocześnie uroczą pamiątką dla gości.

5. Dodanie geometrycznych, szklanych lampionów nadało stylizacji jeszcze bardziej egzotyczny charakter i styl! Takie elementy jednoznacznie kojarzą się z balijskimi lub tajskimi weselami i o to w tym chodzi!

6. Łączenie kolorów jest nie mniejszą sztuką niż łączenie stylistyk. Dodanie wielu odcieni błękitu od gołębiego po granatowy, nadało całej aranżacji ślubu niepowtarzalny sznyt i elegancję!

 


zdjęcia: PINTEREST

1 odpowiedź
  • Jarosław Młynek
    9 maja, 2019

    Ciekawe propozycje – zwłaszcza dla przyszłych Panien Młodych!