Bridelle Style Guide VINTAGE 2

by środa, 14 kwietnia, 2021 

Co spędza sen z powiek większości przyszłych panien młodych? Wybór stylistyki ślubu i palety kolorów. Pozornie prosty wybór, w miarę oglądania kolejnych inspiracji w internecie staje się coraz trudniejszy i złożony. Większość waszych wiadomości dotyczy próśb o pomoc w wyborze stylistyki, która będzie dopasowana nie tylko do waszych wyobrażeń o idealnym ślubie, ale także do miejsca, pory roku, zaplanowanej florystyki i aranżacji.

Specjalnie dla was, powstał poniższy przewodnik, który łącznie składać się będzie z ośmiu części i 400 palet inspiracji. Każda paleta to określenie stylu głównego i uzupełniającego, paleta kolorów, kwiaty, pora roku i inspiracje. Każdą paletę opisaliśmy z wypunktowaniem elementów charakterystycznych dla każdego zestawienia.

W ciągu 10 dni pokażemy Wam pierwszą część przewodnika, czyli 50 inspirujących palet.

 

 

 

W tym roku, Bridelle obchodzi 10. urodziny! To dla mnie niezwykłe wydarzenie, bo projekt, który był tylko hobby, stał się pełnoetatową pracą, która mogę to śmiało napisać, zmieniła moje życie. Z okazji okrągłych urodzin i wyjątkowego jubileuszu, jako najstarszego polskiego bloga ślubnego, przygotowałam dla Was, wraz z moim cudownym zespołem i współpracownikami wielki projekt Bridelle Wedding Style Guide. To ośmioczęściowy przewodnik po ślubnych stylizacjach. Każda część składa się, aż z 50 palet inspiracji podzielonych na najpopularniejsze i najpiękniejsze style ślubne. Mam ogromną nadzieję, że lektura przewodnika będzie dla Was inspirująca!

– Karolina Waltz – redaktor naczelna Bridelle.pl

 


 

 

Styl główny

VINTAGE

 

 

Styl uzupełniający

art deco

 

Kolory przewodnie

biel / czerń / srebro / lazur / turkus / złoto

 

Kolory uzupełniające

szarość / miód / brokatowe złoto

 

Kwiaty

róża / storczyk / hortensja / ostróżka / gipsówka

 

Pora roku

wiosna / lato / zima

 

Inspiracje

Wielki Gatsby

art deco

modernizm

 

 

 

1. Art deco to jedna z odmian stylu vintage, która charakteryzuje się niezwykłą konsekwencją stylistyczną i geometrycznymi akcentami. Papeteria z elementami złota i pięknymi grafikami idealnie podkreśla charakter aranżacji.

2. Białe kwiaty nie muszą być nudne, ale aby uzyskać spektakularny efekt, kwiatów musi być dużo. Srebrna misa podkreśliła nobliwy styl aranżacji.

3. Fryzura z 20-lecia międzywojennego podkreśli każdą styl każdej panny młodej. Duża spinka w stylu vintage nadała fryzurze vintage charakter.

4. Klasyka stylu – pan młody w białej marynarce! Czarne spodnie, skarpety i buty to absolutny must have w stylu art deco.

5. Czarne i srebrne balony w wydaniu vintage wyglądają zjawiskowo! Połączenie różnych odcieni oraz wielkości nadało instalacji dynamiczny charakter.

6. Złote i miodowe, koniecznie stare szkło o charakterystycznych kształtach podkreśli styl art deco aranżacji.

 


zdjęcia: PINTEREST