Biżuteria ślubna do włosów, czyli jak wykonać idealną fryzurę panny młodej?

by sobota, 29 stycznia, 2022
Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu, które poprzedzone jest długotrwałymi i wyczerpującymi przygotowaniami. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Organizacja przyjęcia weselnego, atrakcji dla gości, cateringu oraz zespołu, wymagają od narzeczonych poświęcenia ogromu czasu. Oprócz tego każde z nich chciałoby świetnie się prezentować. Panna młoda oprócz sukni musi wybrać również biżuterię i bukiet. Dodatkowo ślub poprzedzony jest wizytami próbnymi u wizażystów oraz stylistów fryzur.

 

 

 

 

Biżuteria ślubna we włosach to nie tylko dekoracja, ale również utrwalenie fryzury

 

Fryzury dla panny młodej mogą mieć różny charakter. Mogą to być eleganckie upięcia, koki, czy też romantyczne fale. Kobietom zależy nie tylko na samej estetyce wykonania takiego uczesania, ale również na jego trwałości. Na sali weselnej w pewnym momencie robi się gorąco, pogoda również może wpłynąć na jej stan, a na nią przecież nie mamy wpływu. Właśnie dlatego powstała biżuteria ślubna do włosów, która pozwala na utrwalenie fryzury i wzmocnienie jest struktury.

Pamiętajmy, że fryzura na własny ślub jest tylko wykończeniem. Musi być dopasowana zarówno do sukni, jaką wybrałyśmy, jak i do reszty dodatków. Istotne są tutaj pozostałe elementy, takie jak biżuteria ślubna, bukiet czy makijaż. Wszystko musi być przemyślane i tworzyć zharmonizowaną całość. Jeżeli zależy nam na wyborze najlepszego fryzjera, warto zarezerwować terminy dużo wcześniej. Najbardziej rozchwytywane osoby mają zapełnione kalendarze na kilka miesięcy do przodu, dlatego warto zadbać o termin dla siebie.

A jak mieć pewność, że konkretny stylista fryzur zapewni nam idealne ślubne upięcie? Przede wszystkim warto udać się na fryzurę próbną. Fryzjer przeprowadzi konsultację i zaproponuje klimat, który podkreśli atuty naszej urody. Dodatkowo będziemy miały pewność, że dobrze czujemy się w wybranej fryzurze i dokładnie w takiej chcemy iść do ślubu.

 

Inspiracje przede wszystkim

 

Wybierając się na wizytę u naszego wymarzonego stylisty fryzur, warto rozejrzeć się za inspiracją. Dobrze jest, jeżeli wiemy, w jakim kierunku chcemy podążać, dodatkowo znaczenie ma klimat i charakter całego wesela, w który również fryzura musi się wpisywać. Po wykonaniu próbnej fryzury pozostaje na jeszcze biżuteria ślubna do włosów. Nasz artysta na pewno zaproponuje coś, co delikatnie utrwali i jednocześnie pięknie udekoruje włosy. Podkreśli również kolor i będzie dopasowane do naszej sukni ślubnej.

Ozdoby do włosów są coraz bardziej modnym i popularnym dodatkiem do upięć na ślub. Stosują je już nie tylko panny młode, ale również goście weselni i przede wszystkim świadkowe i druhny. Jest to coś, co pozwala nam się wyróżniać i dodaje charakteru nie tylko upięciom, ale również romantycznym lokom. Mogą to być różnego rodzaju grzebienie, które świetnie sprawdzają się przy kokach, kokówki ozdobne czy opaski, które świetnie sprawdzają się do rozpuszczonych włosów.

Jeżeli mamy pewność, jaką chcemy mieć fryzurę i zakupiłyśmy już wszystkie potrzebne do niej ozdoby, należy zabrać je ze sobą na fryzurę próbną. Znacznie skróci to czas wykonywanie upięcia w dniu wesela, ponieważ stylista będzie już wiedział, jak pracować z naszymi włosami oraz w których miejscach powinny znaleźć się ozdoby.

 

Biżuteria ślubna a funkcjonalność fryzury

 

Różne rodzaje ozdób do włosów mają różne zastosowanie. Do koków użyjemy innych rodzajów biżuterii, a do rozpuszczonych włosów jeszcze innych. Z dostępnych na rynku najbardziej popularne są różnego rodzaju opaski, spinki, wsuwki, kokówki oraz grzebienie ozdobne. Jest to przede wszystkim sposób na dodanie uroku, klasy i lekkości całe fryzurze, ale również metoda na utrwalenie włosów, jeżeli mamy do czynienia z upięciem.

Bardzo modne w ostatnim czasie stały się ozdobne wianki, które przypominają opaski. Mają one romantyczny, delikatny charakter, który podkreśla urodę, ale również pozwala na delikatne upięcia w stylu boho.

 

zdjęcie: materiały prasowe