7/7 Guy Laroche w APART

by środa, sierpień 31, 2011

Marka znana na całym świecie od wielu lat. Pojawia się w najlepszych magazynach mody, m.in. Cosmopolitan, Elle, Harper’s Bazaar. Flagowy salon Guy Laroche mieści się w Paryżu. APART dołącza do ekskluzywnego grona dystrybutorów marki, jako wyłączny przedstawiciel w Polsce. Biżuteria z kolekcji Guy Laroche pojawi się w 11 wybranych salonach w całej Polsce. Historia marki sięga 1957 roku, kiedy to powstał domu mody Guy Laroche. Przez lata brand ten kojarzony był tylko i wyłącznie z francuskim haute couture, czyli krawiectwem najwyższej rangi. Marka wyróżniała się elegancją, oryginalnością, finezją, użyciem tkanin najwyższej jakości i dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Bardzo duży rozgłos przyniosły marce perfumy znane obecnie na wszystkich kontynentach: dla pań Fidji, dla panów Drakkar Noir.  Guy Laroche zmarł w 1989 roku, ale jego marka przetrwała. Stopniowo do odzieży zaczęto dołączać różne akcesoria skórzane oraz okulary. W 2001 roku miała miejsce premiera biżuterii, której sukces zachęcił designerów do zastosowania innowacji i w 2009 roku wprowadzono kolekcję Ceramic Line, w której połączono ceramikę oraz diamenty oprawione w 18- karatowym, białym złocie. Biżuteria Guy Laroche inspirowana jest modą, jej przebogatą historią i wspaniałą tradycją. Znana jest z wysokiej jakości wyrobów. Dwa razy w roku kolekcje uzupełnianie są o nowe wzory, zaprojektowane przez francuskich designerów. Jest charakterystyczna i stylowa: geometryczne kształty, uporządkowane linie i doskonale dobrana wielkość form pozwoliły stworzyć zmysłowe i nowoczesne wzornictwo. Biżuteria ta zaprojektowana została dla nowoczesnych kobiet, ceniących klasykę, lubiących proste, regularne kształty, o średnim lub wysokim statusie społecznym, poszukujących luksusowych produktów w rozsądnych cenach. Ceramika wykorzystywana w biżuterii Guy Laroche to nowoczesny materiał opracowany przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii. Do jej wytworzenia wykorzystano cyrkon, itr i inne sproszkowane tlenki mineralne z pigmentami, które zostały wypalone w ekstremalnie wysokiej temperaturze (ponad 1500 °C). Ceny biżuterii kształtują się od około 1 500 zł do ponad 8 000 złotych. Pierścionki z kolekcji Ceramic Line dostępne są w rozmiarach od 10 do 20. Okres realizacji zamówień indywidualnych wynosi do 8 tygodni.

zdjęcia i tekst: APART
Tagi: , Kategoria: Biżuteria

6/7 Kwiaty na sznurze schły?

by środa, sierpień 31, 2011

Zobaczcie, jak świetny pomysł na dekoracje znalazłam! Kto powiedział, że kwiaty muszą być tylko w wazonach, słoiczkach, czy puszkach? A może warto zrobić dekoracje kwiatowe na sznurach? I stworzyć zjawiskowe, kwiatowe girlandy? I nie muszą to wcale być gęsto uplecione wieńce! Wystarczą zwykłe sznurki (takie, jak na pranie, byle były z naturalnego włókna, a nie plastiku), drewniane klamerki do bielizny i do roboty! Najlepiej wybrać wytrzymałe na długi brak wody odmiany, np.: drobne chryzantemy, róże, dalie, storczyki. Wybierajcie kwiaty o grubych, mięsistych łodygach, które długo przetrzymują wodę. Możecie zaopatrzyć się w specjalnie tutki do kwiatów, które nakłada się na łodyżki, a które wypełnione są wodą. Pomysł super!

kolaż: BRIDELLE
Tagi: , Kategoria: BUTTERFLY BOOK

5/7 Rumiankowo

by środa, sierpień 31, 2011

I kolejna ślubna perełka! Tym razem ślub z akcentem rumianków. Ale nie znanych nam w Polsce – chryzantem przypominających rumianki, ale prawdziwych, polnych rumianków. Warto dokładnie obejrzeć ten ślub, bo ilość pięknych dekoracji, kadrów i chwil ujętych na zdjęciach porywa. Niesamowita stylizacja w stylu vintage i stonowane kolory, które przywodzą na myśl stare fotografie. Nie ma tu właściwie kolorów, są tylko/aż dziesiątki odcieni brązów, naturalnego drewna, szarości. Bardzo trudna paleta kolorystyczna, ale jaki efekt! Mnóstwo przeuroczych pomysłów – drzwi, przez które symbolicznie przechodzą Nowożeńcy, drewniane szyldy, butelki na kijach z kwiatami ustawione przy krzesełkach, uroczy stolik dla dzieci, które również będą na przyjęciu, tabliczki z nazwami słodkości powtykane w drewniane pieńki. Coś uroczego!

zdjęcia: ALONSO DAMAZ
Tagi: , Kategoria: ZAGRANICZNE ŚLUBY