3/6 Serum kontra krem

by czwartek, styczeń 30, 2014

O tym, jak ważne jest stosowanie kremów do pielęgnacji twarzy odpowiednich do rodzaju skóry, nie trzeba mówić nikomu, dla kogo duże znaczenie ma pielęgnacja i dbanie o swój wygląd. Krem jest czymś absolutnie niezbędnym, podstawowym pokarmem: naszej skóry, który prócz tego, że pielęgnuje – chroni ją przed negatywnymi czynnikami środowiska.

Coraz więcej linii kosmetycznych jest uzupełnianych o serum do twarzy. Kojarzy się on z kosmetykiem dość luksusowym i drogim. Tymczasem preparaty tego typu można znaleźć także w ofercie marek bardziej powszechnych, takich jak Garnier. Czym jednak jest serum? Jak różni się od kremu?

Co to jest i jak stosować?

Choć jednoznacznej definicji czym w kosmetyce jest serum nie ma, to jednak możemy taką definicję sobie stworzyć przyglądając się uważniej produktowi. Jest najczęściej w stanie płynnym, zamknięte w kapsułkach, które stanowią dawkę jednorazowej aplikacji.

Producenci deklarują, że serum posiada o wiele wyższe stężenie składników pielęgnacyjnych (lub odmładzających) niż krem z tej samej serii. Dzięki temu jego działanie powinno być znacznie większe i aktywniejsze. Konsystencja także ma wielkie znaczenie – lżejsza niż krem, raczej płynna, jest lepiej wchłaniana przez skórę, dzięki czemu dostaje się w jej głąb.

Serum różni się nie tylko działaniem, ale i sposobem zastosowania. Niektóre, raczej te nawilżające, należy stosować codziennie, rano lub wieczorem. Mogą też być zebrane w formie kilkudniowej kuracji, której celem jest np. zregenerowanie przesuszonej skóry po intensywnym lecie. Serum można także stosować doraźnie, np. aby zwiększyć napięcie skóry i wygładzić ją przed wielkim wyjściem. Wszystko zależy od wskazówek producenta znajdujących się na opakowaniu i naszych osobistych potrzeb.

Cudotwórca?

Choć jest to kosmetyk dobry i wielu osobom potrzebny, to jednak wciąż jest to tylko kosmetyk. Jednak może on naprawdę w znaczący sposób poprawić stan naszej skóry (może być niezwykle pomocne zwłaszcza w formie kuracji walczącej ze szczególnymi potrzebami, np. dla wyjątkowo suchej skóry). Dlatego dobrze jest mieć je w swojej kosmetyczce i traktować jako ważne wsparcie dla kremu.

REKLAMA

shutterstock_93570604bridelle

zdjęcia: shutterstock.com
Tagi: , Kategoria: BEAUTY BOOK

Brak komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *