WYWIAD BRIDELLE // Robimy Film

by sobota, 22 grudnia, 2018
Zapraszamy Was do lektury cyklu, w którym przepytujemy wyjątkowych twórców pracujących w polskiej branży ślubnej. Chcemy przybliżyć Wam ich sylwetki, pasje, styl pracy. Przez ponad 15 lat pracy w branży ślubnej, wiemy, że najważniejsi są ludzie. To ich historie, doświadczenie, marzenia, pragnienia, nieustająca potrzeba rozwoju sprawiają, że jesteśmy liderem naszej części Europy, jeśli chodzi o wielkość rynku ślubnego. Z wielką radością obserwujemy, jak od kilku lat polskie firmy i usługodawcy podbijają świat swoimi produktami i usługami. Mamy ogromną przyjemność znać wielu z tych wspaniałych artystów w swoich dziedzinach i z przyjemnością zapraszamy Was do lektury cyklu WYWIAD BRIDELLE. Kliknij na tytuł cyklu i przeczytaj wszystkie wywiady.

 


Robimy Film

 

Dzisiejsza rozmowa odbyła się z Tomkiem Pawelusem, filmowcem i założycielem studio Robimy Film.

 


ROBIMY FILM

WWW / FACEBOOK / GOOGLE +

 

{ Kiedy i w jakich okolicznościach rozpoczęła się Twoja przygoda z branżą ślubną? }

 

Branża ślubna kojarzy mi się z dobrą energią, ponieważ zajmował się tym mój tato. Odkąd pamiętam rozbrzmiewały w naszym domu weselne nuty, wszyscy zaangażowani byliśmy w to weselne szaleństwo, zwłaszcza w filmie ślubnym. Zaczęło się niezobowiązująco, bardziej z pasji tworzenia własnej perspektywy, ponieważ zawsze trochę inaczej widziałem te obrazy, miałem własną wizję i po prostu musiałem dać temu upust. Po jakimś czasie okazało się, że ludzie są zachwyceni i chcą tą moją wizję u siebie, dlatego zostałem i wciąż tworze nowe.

 

Robimy Film

 

{ Co najbardziej lubisz w swojej pracy? }

 

Pracuje z ludźmi, więc ich lubię 🙂 tym bardziej, że są to często, naprawdę fantastyczne osoby. Z niektórymi do dziś utrzymuje kontakt. W mojej pracy niesamowicie cenie emocje, te ogromne i te mniejsze, zwłaszcza gdy są pozytywne i pojawiają się po obejrzeniu efektów naszej pracy. Robimy  Film dla ludzi. Ich zdanie, emocje i zadowolenie jest najważniejsze.

 

Robimy Film

 

{ Jaki styl ślubów lubisz najbardziej? }

 

Fajnie, gdy ludzie dla których pracuje są jacyś, mają swoje pasje, swoją wizje i są charakterni. To wszystko przekłada się na rodzaj przyjęcia jakie organizują. Dokładnie widać, że to jest właśnie ich wesele, ich uroczystość, nie jak dziesiątki innych o których można powiedzieć, że były piękne, ale nijakie. Taki film jest cudownie elektryzujący, twórczy i po prostu jedyny. To jest dla mnie wyzwanie, a ja je uwielbiam.

 

Robimy Film

 

{ Jak określiłbyś styl swoich realizacji? }

 

Styl pt. co mi w duszy gra 🙂 Mam swoją wizje i ją realizuje. Wystarczy obejrzeć moje prace, myślę, że one powiedzą więcej niż tysiące słów. Mógłbym napisać, że podążam za trendami, ale czy tak jest? Podążam za tym jak ja widzę film i za tym czego chce i oczekuje moja para. Spotykamy się odpowiednio wcześniej, aby omówić każdy szczegół, tak aby w filmie zawarte było wszystko to co powinno. Nie mniej jednak moja wizja zostaje 🙂

 

Robimy Film

 

{ Co wg Ciebie jest najważniejsze na ślubie i weselu? }

 

Detale. Diabeł tkwi w szczegółach i ja się staram złapać te najważniejsze momenty, nie gubiąc się jednocześnie w gąszczu tych nieistotnych. Para młoda jest najważniejsza, ponieważ to jest ich dzień, ale bardzo ważne są również osoby najbliższe ich sercu. Rodzice, dziadkowie, to osoby których być może kiedyś w ich życiu zabraknie, dlatego nie może ich zabraknąć w filmie.

 

Robimy Film

 

{ W swojej pracy bardziej kreujesz czy obserwujesz rzeczywistość podczas dnia ślubu? }

 

Zdecydowanie obserwuje i podążam śladem Pary Młodej. Nie wyobrażam sobie zmieniać czegokolwiek w rzeczywistości ludzi, którzy wiedzą czego chcą. To jest ich dzień a ja jestem dla nich. Wyjątkiem jest sytuacja w której poproszą mnie o wyreżyserowanie, np. pleneru, wtedy omawiamy szczegóły i tworzymy coś fajnego. Z reguły jednak oni wiedzą czego chcą i wszystko toczy się naturalnym rytmem.

 

Robimy Film

 

{ Twoje wymarzone miejsce w Polsce i na świecie, w którym chciałbyś zrealizować ślub? }

 

Jest ich tak wiele, że naprawdę trudno wybrać. Faworytem jest jednak Nowy York i jego życie. Niewymuszona prostota światowego giganta a w środku tego wszystkiego oni. Osobliwość tego miejsca jest nie do podrobienia, dlatego uważam że reportaż filmowy zrealizowany z udziałem fajnych, otwartych ludzi byłby spełnieniem marzeń.

 

Robimy Film

 

{ Czy Twoja oferta ślubna jest elastyczna i dopasowujesz ją do potrzeb konkretnej pary? }

 

Oferta ma swoje składowe i jest elastyczna, znaczy to, że można dobierać konkretne usługi dodatkowe do tej bazowej. Poza tym możemy umówić się na inną długość filmu, a jeśli para ma konkretne życzenia, czy uwagi, wówczas wprowadzam je w życie.

 

Robimy Film

 

{ Opisz w kilku zdaniach wymarzony ślub. }

 

Tak naprawdę każdy jest wymarzony. Dla tych dwojga jest spełnieniem marzeń i zwieńczeniem ich ciężkiej pracy. Przygotowania do ślubu to często niełatwa droga, pełna kompromisów, trudnych wyborów i niekończącym się oczekiwaniem. Ten jeden dzień, jest jak jedno wielkie święto, które ja mam zaszczyt uwiecznić i zatrzymać na zawsze.

 

Robimy Film

 

{ Co najbardziej inspiruje Cię w Twojej pracy? }

 

Inspiracja jest wszędzie. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia 🙂

 

Robimy Film

 

{ Co lubisz robić w wolnym czasie? }

 

Wolny czas to w 100% ja i moja rodzina.

 

Robimy Film

 

{ Jaki jest Twój ulubiony moment w trakcie dnia ślubu i wesela? }

 

Jedyny i najpiękniejszy dla mnie moment to ten, kiedy emocje opadają, większość jest na poziomie umiarkowanego chillout-u, goście się bawią, a Państwo młodzi myślą, że już nikt nie patrzy. Widać wtedy miłość bez retuszu, a szczęście wisi w powietrzu.

 

Robimy Film

 

{ Gdybyś mógł sfotografować dowolną znaną parę na świecie, to kto by to był? }

 

Mnie i moją żonę 🙂

 

Robimy Film

 

{ Kto z branży ślubnej jest dla Ciebie wzorem i autorytetem? }

 

Sculpting with Time Productions.

 

Robimy Film

 

{ Twoja najbardziej niezapomniana realizacja? }

 

Niezapomniana, to na pewno pierwsza 🙂 ale wiele było naprawdę cudownych momentów. Ta praca jest jedną wielką przygodą, nigdy nie wiadomo gdzie i z kim będę pracował. To jest bardzo ekscytujące.

 

Robimy Film

 

{ Na co para młoda powinna zwrócić uwagę wybierając usługodawcę z Twojej branży? }

 

Zrezygnujcie ze sztywniaka 🙂 A tak serio, to jest wiele istotnych elementów. Najważniejsze, to nie wybierać na chybił trafił, ze względu na cenę. Porozmawiajcie z tą osobą, obejrzyjcie jego prace, zapytajcie, czy jest w stanie dostosować się do Waszych oczekiwań. Najlepiej spotkać się osobiście. W większości przypadków, przy takim spotkaniu wszystkie wątpliwości zostają rozwiane.

 

Robimy Film

 

{ Chwila Chwały, czyli dlaczego jesteś naprawdę fajnym usługodawcą i dlaczego Ciebie powinni wybrać Czytelnicy Bridelle 🙂 }

 

Ojejku… A dlaczego nie? 🙂 Jestem sobą, a że jestem fajny, to już połowa sukcesu 🙂

Zapraszam na moja stronę ROBIMY FILM, tam możecie zobaczyć moje filmy. Jeśli jest w nich coś, co Cię porwało, wzruszyło, lub zwyczajnie spodobało, porozmawiajmy 🙂

 

Robimy Film

 


ROBIMY FILM

WWW / FACEBOOK / GOOGLE +

 


Informacje o zasadach umieszczania wywiadów udzielane są mailowo.

Tagi: Kategoria: WYWIAD BRIDELLE 0