WYWIAD BRIDELLE // One Way Love Ticket

by sobota, 2 lutego, 2019
Zapraszamy Was do lektury cyklu, w którym przepytujemy wyjątkowych twórców pracujących w polskiej branży ślubnej. Chcemy przybliżyć Wam ich sylwetki, pasje, styl pracy. Przez ponad 15 lat pracy w branży ślubnej, wiemy, że najważniejsi są ludzie. To ich historie, doświadczenie, marzenia, pragnienia, nieustająca potrzeba rozwoju sprawiają, że jesteśmy liderem naszej części Europy, jeśli chodzi o wielkość rynku ślubnego. Z wielką radością obserwujemy, jak od kilku lat polskie firmy i usługodawcy podbijają świat swoimi produktami i usługami. Mamy ogromną przyjemność znać wielu z tych wspaniałych artystów w swoich dziedzinach i z przyjemnością zapraszamy Was do lektury cyklu WYWIAD BRIDELLE. Kliknij na tytuł cyklu i przeczytaj wszystkie wywiady.

 


One Way Love Ticket

 

W dzisiejszym odcinku z cyklu WYWIAD BRIDELLE, przepytaliśmy Piotra Myszkowskiego – fotografa ślubnego i założyciela ONE WAY LOVE TICKET. Przeczytacie o przygodzie i pasji. Najbardziej roześmiany wywiad, który przeprowadziliśmy 🙂 A do tego piękne, romantyczne i stylowe fotografie wykonane przez Piotra. Zapraszamy!

 


ONE WAY LOVE TICKET

WWW / FACEBOOK / INSTAGRAM

 

{ Kiedy i w jakich okolicznościach rozpoczęła się Twoja przygoda z branżą ślubną? }

 

Niespodziewanie 🙂 Dużo podróżowałem, robiąc reportaże na całym świecie. Podczas jednej wyprawy poznałem bardzo pozytywną amerykańską Parę Młodą, miejsce też było wspaniałe – Grand Canyon. Rozmawialiśmy dłuższą chwilę, zeszło na temat fotografii. Bardzo zaintrygowali się moimi zdjęciami po czym okazało się że dzień wcześniej się zaręczyli. To było bardzo spontaniczne, po prostu cieszyli się życiem, chwilą i chcieli być razem na zawsze. Ślub jak się domyślacie też miał być spontaniczny, bo za kilka dni. Myślę, że musiałem wtedy wyglądać na mocno zaskoczonego, ale oczywiście pozytywnie, że jednak można wziąć ślub właśnie w ten sposób, bez planowania tylko praktycznie z dnia na dzień! Słuchałem ich opowieści urzeczony, ale największe emocje pojawiły się, gdy zapytali czy mógłbym im towarzyszyć na ślubie i uwiecznić najpiękniejsze chwile na zdjęciach. Wszystko było spontaniczne, więc oczywiście nie mieli zarezerwowanego fotografa. Uśmiechnąłem się i bez wahania poddałem się tej pozytywnej energii. Odmowa nie wchodziła w grę! Co prawda musiałem trochę zmienić plan podróży co logistycznie wymagała sporo wysiłku, ale pozytywna energia jest najważniejsza i wszystko da się zrobić. To było niesamowite, 3 dni później fotografowałem ich ślub, byłem wdzięczny za takie zaufanie i za tą niesamowitą spontaniczność i emocje, które mieli w oczach ciesząc się sobą. Zainspirowało mnie to niesamowicie i tak właśnie zaczęła się moja przygoda.

 

One Way Love Ticket

 

{ Co najbardziej lubisz w swojej pracy? }

 

Emocje, emocje i jeszcze raz emocje 🙂 Praca fotografa ślubnego to obcowanie z bardzo różnymi, często ambiwalentnymi emocjami: szczęściem i radością, ale także ze stresem pary młodej i pewnego rodzaju strachem, który występuje czasem przed ślubem. Duża część tych emocji jest chłonięta przez fotografa i przekształcana w wizję artystyczną połączoną z realnym oddaniem niepowtarzalnej chwili. A w tym wszystkim fotograf staje się nagle psychologiem i przyjacielem młodej pary, który negatywne emocje jak stres zmienia w radość i zabawę  Praca fotografa za każdym razem niesie ze sobą niezwykłe wyzwania, więc trzeba być elastycznym i przygotowanym na różne okoliczności. Ciągła adrenalina i satysfakcja z wykonanej pracy daje niesamowitą energię, która sprawia, że kocham to co robię.

 

One Way Love Ticket

 

{ Jaki styl ślubów lubisz najbardziej? }

 

Te niekonwencjonalne, niestandardowe, te które są stworzone w wymarzony sposób przez parę młodą, w dopasowanym do ich osobowości stylu a nie zrobione „bo tak trzeba“, „bo taka jest tradycja“, „bo tak się robi“. Bardzo doceniam charakter i oryginalność.

 

One Way Love Ticket

 

{ Jak określiłabyś styl swoich realizacji? }

 

Uwielbiam szeroko rozumianą pozytywną energię i właśnie taką energię staram się pokazywać w moich pracach. Ciepło, naturalność, radość chwili, uczucie, emocje. Najważniejsze są ujęcia których się nie da powtórzyć; cała oprawa kolorystyczna jest do wykonania na późniejszym etapie i w tym temacie oferuję parze młodej pewien wybór – tak że zdjęcia finalne mogą być zarówno w stylu glamour jak i  cinematic.

 

One Way Love Ticket

 

{ Co wg Ciebie jest najważniejsze na ślubie i weselu? }

 

Dla mnie najważniejsze jest, aby Para Młoda w tym dniu cieszyła się sobą i spędzała ze sobą jak najwięcej czasu. Często bywa tak, że Para Młoda myśli o sprawach technicznych, gościach, logistyce i harmonogramie ślubu, co odsuwa na bok przebywanie ze sobą, wspólne chwile i taniec… Dobrze by było więc pomyśleć o kimś, kto zrobi te rzeczy za Parę Młodą jak np. wedding planner, lub po prostu bardzo dobrze zorganizowani świadkowie.

To jest dzień dwojga kochających się osób, reszta to tylko oprawa która ma podkreślić magię tego dnia.

 

One Way Love Ticket

 

{ W swojej pracy bardziej kreujesz czy obserwujesz rzeczywistość podczas dnia ślubu? }

 

Podczas reportażu zdecydowanie obserwuję rzeczywistość, wiele par ceni mnie za to, że nie rzucam się w oczy w dniu ich ślubu, a jednak wszędzie jestem i chwytam te nawet najbardziej niespodziewane momenty. Staram się zawsze być w pobliżu, aby nie umknęło piękno ulotnej chwili, tak magiczne i którego nie da się ot tak wykreować. Oczywiście czasami jeśli jest na to czas dodaję troszkę kreacji aby uniknąć po prostu zbędnego otoczenia na ujęciu.

Przy plenerach ślubnych jest inaczej – tutaj możemy wiele rzeczy wykreować aby zdjęcie było takim wymarzonym dla Pary Młodej: staram się spełniać te najbardziej niekonwencjonalne życzenia 🙂 Jednak tutaj również zawsze daję dużą swobodę Parze Młodej i zawsze na początku sesji podkreślam, że chcę aby ujęcia były jak najbardziej naturalne a „pozy“ swobodne, takie nie do podrobienia. Nakierowuje Parę Młodą, ale jednocześnie chcę, aby emocje były prawdziwe i wyszły same z siebie. Każdy ma swój oryginalny sposób na przytulenie, całusa czy spojrzenie w oczy. Właśnie to jest piękne, że każdy z nas jest inny a w połączeniu z drugą osobą tworzy te wyjątkowe gesty, które są takie bezcenne dla nich, osobiste. Właśnie o to chodzi w fotografii ślubnej: aby umieć wydobyć na zdjęciach tą wyjątkowość pary młodej.

 

One Way Love Ticket

 

{ Twoje wymarzone miejsce w Polsce i na świecie, w którym chciałabyś zrealizować ślub? }

 

Wyjątkowe miejsce na ślub zawsze pobudza wyobraźnie i kreatywność, dodaje magii zdjęciom. Jednak to ludzie są najważniejsi i to oni tworzą wyjątkowy obraz, którym się zachwycamy. Narzeczeni oglądając portfolio fotografów szukają w nich siebie, to ważny aspekt o którym wiele osób zapomina. Decydując się na profesjonalnego fotografa wiedzą ,że odda on piękno danego miejsca które wybrali ,ale zastanawiają się czy będzie w stanie oddać na zdjęciu towarzyszące im emocje i chwile. Nigdy nie przywiązywałem się do miejsc tylko do ludzi i wyznaję zasadę, że nie ważne gdzie się jest, ale ważne z kim. Jeśli natomiast miałbym możliwość wybrać dowolne miejsce na świecie na ślub to przychodzą mi na myśl Malediwy i Australia, gdzie nie miałem okazji jeszcze fotografować.

 

One Way Love Ticket

 

{ Czy Twoja oferta ślubna jest elastyczna i dopasowujesz ją do potrzeb konkretnej pary? }

 

Do każdej pary podchodzę bardzo indywidualnie, staram się dużo rozmawiać ,aby poznać potrzeby oraz marzenia Pary Młodej. Ważne jest dla mnie, aby wiedzieć jak najwięcej o danej parze. W większości ofertę „szyje na miarę“ ale mam też pakiety, które są pewną bazą do rozmowy, natomiast są one w pełni elastyczne i do zmodyfikowania. Najważniejsze jest dla mnie aby para znalazła u mnie to czego szuka.

 

One Way Love Ticket

 

{ Opisz w kilku zdaniach wymarzony ślub. }

 

No to pytanie zadawałem sobie wiele razy… odpowiedź już znam J Jednak ponieważ jestem jeszcze przed swoim ślubem, to pozwólcie, że nie zdradzę tego pomysłu, aby pozostał on wyjątkowy i oryginalny 🙂 Powiem tylko, że jestem zwolennikiem destination wedding, tak że na pewno będzie to magiczne miejsce.

 

One Way Love Ticket

 

{ Co najbardziej inspiruje Cię w Twojej pracy? }

 

Ludzie, wyzwania, pozytywna energia i adrenalina. Każdego dnia doświadczam czegoś nowego: budząc się nie wiem co przyniesie dzień. Robię w życiu to, co kocham i czerpię inspirację z czego się da. Inspirują zarówno ludzie jak i otoczenie, często patrzy się na kogoś i samo spojrzenie sprawia, że pomysły przypływają jak oszalałe. Wiele inspiracji czerpię też z podróży, nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Jeśli coś jest teoretycznie niemożliwe, to inspiruje… wtedy szukam sposobu, aby niemożliwe stało się możliwe. Najważniejsze jest pozytywne nastawienie do ludzi i świata: wtedy pracuje wyobraźnia a inspiracje się rozmnażają.

 

One Way Love Ticket

 

{ Co lubisz robić w wolnym czasie? }

 

Jeśli już go mam, co jest bardzo bardzo rzadkie to staram się zrobić coś dla siebie lub dla innych albo po prostu odpocząć aby naładować wewnętrzne baterie 🙂 Nie lubię siedzieć bezczynnie tak że często nawet jeśli nie pracuję, to pracuje moja wyobraźnia i wymyślam nowe projekty zdjęciowe. Oprócz fotografii ślubnej zajmuję się na co dzień również fotografią reklamową, tak że jestem ciągle nastawiony na kreatywność.

 

One Way Love Ticket

 

{ Jaki jest Twój ulubiony moment w trakcie dnia ślubu i wesela? }

 

Wszystkie, w których widać, że jest to taka radosna, wyjątkowa i „osobista“ chwila Pary Młodej. Tak jak wspominałem ważne jest dla mnie, aby para cieszyła się w tym dniu sobą i te wszystkie ich chwile razem są magiczne, te niepowtarzalne spojrzenia na siebie wywołujące uśmiech.

 

One Way Love Ticket

 

{ Twoja najbardziej niezapomniana realizacja? }

 

Każda realizacja jest dla mnie niezapomniana bo niesie ze sobą wiele wspaniałych chwil i emocji, które zostają w sercu na długo. Na pewno pary, które są otwarte na różne pomysły znajdują szczególne miejsce w mojej pamięci lub takie, których ślub jest bardzo oryginalny i niestandardowy w każdym elemencie.

 

One Way Love Ticket

 

{ Na co para młoda powinna zwrócić uwagę wybierając usługodawcę z Twojej branży? }

 

Wiele par o wielu aspektach nie wie i często sugerują się tylko cenami i tym co dostaną w pakiecie. Jednak najważniejsza zawsze powinna być jakość, mimo tego co często widzę na forach, że to nieprawda iż wyższa cena to lepsza jakość, to jednak z doświadczenia, rozmów ze znajomymi i innymi firmami wiem, że jest to prawda. Dlatego że jakość to nie tylko to co widzimy na stronach fotografa w małej rozdzielczości. To jakość na wydrukach, oddanie kolorów. Jakość to nie tylko jakość zdjęć, ale i obsługa klienta, wieloletnie doświadczenie, profesjonalny drogi sprzęt, bezpieczeństwo techniczne zdjęć, legalność firmy i wiele innych. Zawsze powtarzam, że jest to pamiątka na całe życie na której nie warto oszczędzać. Są rzeczy na ślubie i weselu, o których istnieniu goście i para młoda zapomną po paru dniach, ale zdjęcia, film, dekoracje itd. będą wspominane latami i to właśnie zdjęcia uwieczniają wszystko inne w co Para Młoda inwestuje w tym wyjątkowym dniu, dlatego tak ważne jest aby były najwyższej jakości.

 

One Way Love Ticket

 

{ Chwila Chwały, czyli dlaczego jesteś naprawdę fajnym usługodawcą i dlaczego Ciebie powinni wybrać Czytelnicy Bridelle 🙂 }

 

Jestem z Wami i dla Was, możecie pytać zawsze o wszystko. Moje doświadczenie zdobyte przez ponad 10 lat jest dla Was niczym otwarty poradnik w zasięgu ręki. Chcecie wiedzieć co się sprawdza na weselach, a co nie? Chcecie abym doradził co wybrać? Zawsze pomogę 🙂 Nie macie jeszcze sali i zastanawiacie się czy będzie dobra wizualnie? Super! Pojadę z Wami obejrzeć i doradzę wszystko technicznie a przy okazji wypijemy dobrą kawę. Tak, jestem uzależniony od espresso i pozytywnej energii 🙂

 

One Way Love Ticket

 

Jestem po to aby spełnić Wasze magiczne marzenia i opowiedzieć Waszą niezwykłą historię, jeśli lubicie mój styl, to możemy się spotkać i porozmawiać, aby razem stworzyć coś wyjątkowego. Chcecie abym pojechał z Wami na koniec świata zrealizować Wasze marzenie? Właśnie się pakuję 🙂

Pamiętajcie: ja i mój pozytywny team jesteśmy do Waszej dyspozycji.

 

One Way Love Ticket

 


ONE WAY LOVE TICKET

WWW / FACEBOOK / INSTAGRAM

 


Informacje o zasadach umieszczania wywiadów udzielane są mailowo.

Tagi: Kategoria: WYWIAD BRIDELLE 0