WYWIAD BRIDELLE // Turquoise Inspiration Events

by sobota, 26 stycznia, 2019
Zapraszamy Was do lektury cyklu, w którym przepytujemy wyjątkowych twórców pracujących w polskiej branży ślubnej. Chcemy przybliżyć Wam ich sylwetki, pasje, styl pracy. Przez ponad 15 lat pracy w branży ślubnej, wiemy, że najważniejsi są ludzie. To ich historie, doświadczenie, marzenia, pragnienia, nieustająca potrzeba rozwoju sprawiają, że jesteśmy liderem naszej części Europy, jeśli chodzi o wielkość rynku ślubnego. Z wielką radością obserwujemy, jak od kilku lat polskie firmy i usługodawcy podbijają świat swoimi produktami i usługami. Mamy ogromną przyjemność znać wielu z tych wspaniałych artystów w swoich dziedzinach i z przyjemnością zapraszamy Was do lektury cyklu WYWIAD BRIDELLE. Kliknij na tytuł cyklu i przeczytaj wszystkie wywiady.

 


Turquoise Inspiration Events

 

Wielu Narzeczonych marzy o ślubie za granicą. Na pięknej plaży, z błękitnym morzem w tle. I coraz więcej Par decyduje się na tzw. destination wedding. Samodzielna organizacja ślubu poza Polską jest dość skomplikowana, dlatego najlepiej powierzyć wszelkie działania organizacyjno-logistyczne doświadczonemu, polskiemu konsultantowi ślubnemu, który zawodowo zajmuje się ślubami zagranicznymi. Zapraszamy Was do lektury wywiadu z Sylwią Markiewicz – założycielką agencji organizującej bajkowe śluby w najpiękniejszych zakątkach południowej Europy.

 


TURQUOISE INSPIRATION EVENTS

WWW / FACEBOOK / INSTAGRAM

ŚLUB NA ZAKYNTHOS

WWW / FACEBOOK

 

{ Kiedy i w jakich okolicznościach rozpoczęła się Twoja przygoda z branżą ślubną? }

 

W 2006 roku pracowałam jako wedding planner w 5 gwiazdkowym hotelu w UK i nie ukrywam, że właśnie od tego momentu odkryłam w sobie zamiłowanie do organizacji ślubów. Ukończyłam kurs destination wedding planner w Oxford. Jednakże prawdziwa przygoda i pasja narodziła się w roku 2012, kiedy poślubiłam mężczyznę mojego życia na Santorini. Wtedy już byłam pewna, że chcę organizować śluby za granicą, że chcę pomagać innym parom spełnić ich marzenie o ślubie poza granicami Polski. Najtrudniej było wybrać nazwę firmy. Chciałam być oryginalna i kojarzona z Grecją, z ciepłem i pozytywną energią. Tak narodziło się nasze dziecko – Turquoise Inspiration Events. Z miłości do siebie i naszej ukochanej Grecji! A nasze logo, turkusowy motylek symbolizuje pozytywną energię, natchnienie i szczęście. Do naszej greckiej oferty dodaliśmy z czasem Maltę oraz Włochy, które obok Grecji cieszą się wielka popularnością.

 

Turquoise Inspiration Events

 

{ Co najbardziej lubisz w swojej pracy? }

 

Poznawać nowych ludzi, a przede wszystkim spełniać marzenia, na tyle, na ile to możliwe. Nie ma nic piękniejszego i wartościowszego w mojej pracy niż szczery uśmiech na twarzach moich klientów w dniu ślubu! Do tej pory jestem w stałym kontakcie z wieloma moimi byłymi parami, a z kilkoma z  nich jesteśmy w bardzo bliskim kontakcie. Wiele razy czytając opinie od swoich klientów lub oglądając video z ich ślubu popłakałam się ze szczęścia! Cudownie jest też otrzymać po kilku latach po ślubie wiadomość od klientów, którzy chcą się podzielić ze mną wspaniałą wiadomością z ich życia, jak na przykład narodziny dziecka. Wtedy wiem, że to co robię, ma sens. Że pomogłam spełnić ich marzenia. Za to kocham swoją pracę!

 

Turquoise Inspiration Events

 

{ Jaki styl ślubów lubisz najbardziej? }

 

Zdecydowanie ślub na luzie! Decydując się na ślub za granicą należy pamiętać, że nie będzie to ślub taki jak w Polsce. W krajach śródziemnomorskich inaczej podchodzi się do życia, bardziej na luzie. Lubię też jak para młoda stawia na ekstrawagancję, łamie utarte zasady, ponieważ ślub za granicą daje możliwość wyrażenia swojej osobowości. Jeśli chcesz założyć czerwoną lub czarną sukienkę, szorty lub iść na boso lub w trampkach do ślubu, zrób to! Nie myśl co pomyślą inni! To jest wasz dzień i to wy powinniście decydować o tym, jak ma wyglądać.

 

Turquoise Inspiration Events

 

{ Co wg Ciebie jest najważniejsze na ślubie i weselu organizowanym poza Polską? }

 

Przede wszystkim poznanie kultury i zwyczajów kraju, gdzie odbędzie się ślub. Wiele par za wszelką cenę próbuje przenieść zwyczaje polskie za granicę. Niejednokrotnie spotkałam się ze stwierdzeniem: na ślubie w Polsce to jest tak i tak. Pamiętajcie, że za granicą nie dostaniecie na przykład tych samych gatunków kwiatów co w Polsce. Menu ślubne będzie zdecydowanie inne, niż w Polsce. Podczas przyjęcia za granicą nie serwuje się dań gorących co godzinę. Nie można wnosić swojego alkoholu na przyjęcie.  Decydując się na ślub za granicą automatycznie akceptujecie zwyczaje i kulturę kraju, w którym odbędzie się wasz ślub. I najważniejsze. Pamiętajcie, że walutą w krajach, w których organizujemy śluby jest euro. Dlatego też niektóre usługi mogą kosztować więcej niż w Polsce.

 

Turquoise Inspiration Events

 

{ Jak wygląda proces tworzenia scenariusza ślubu, który organizujesz? }

 

Po rezerwacji daty i miejsca ślubu zaczynamy planowanie.

Zaczynam od bliższego poznania klienta, jego oczekiwań i wyobrażenia o dniu ślubu. Bardzo ważne jest na tym etapie ustalenie budżetu, ponieważ to właśnie od budżetu zależy, co znajdzie się w pakiecie ślubnym.

Następnie przechodzimy do części formalnej (prawnej) czyli dokumentów. Nie ukrywam, że jest to najmniej przyjemna część w całym procesie planowania ślubu. Ale jeśli wszystko odbywa się z odpowiednim wyprzedzeniem i pod moim nadzorem, nie ma powodu do zmartwień.

Następnie wybieramy kolor i tematykę przewodnią ślubu. To pozwala nam w wyborze odpowiednich dekoracji oraz bukietu.

Kolejnym etapem jest zaplanowanie przyjęcia. Wybieramy menu (czasami menu jest przygotowywane również indywidualnie), tort, dekoracje oraz oczywiście atrakcje wieczoru (zespól muzyczny, DJ, tancerze Greccy, pokaz sztucznych ogni itp.).

Kiedy wszystko mamy już zapięte na ostatni guzik, tworzymy scenariusz i grafik ceremonii oraz przyjęcia. Ustalamy godzinę ślubu, godzinę, o której przybędą goście oraz państwo młodzi, godzinę, o której zostanie podany obiad, a także godzinę, o której rozpoczną się poszczególne atrakcje wieczoru.

Omawiamy również szczegółowo przebieg ceremonii, tak aby lepiej się przygotować i mniej stresować.

Każdy ślub tak naprawdę ma inny scenariusz. Nie ma dwóch tych samych scenariuszy, ponieważ każdy klient jest inny.

 

Turquoise Inspiration Events

 

{ Jakie formalności pomagasz załatwić w związku z organizacją ślubu? }

 

Pomoc w skompletowaniu dokumentów, tłumaczenie przysięgłe dokumentów oraz sprawdzenie ich z właściwym urzędem za granicą, tak aby ślub zawarty za granicą był zarejestrowany prawnie w Polsce. Rezerwacja daty i miejsca ślubu. Rezerwacja usług dodatkowych, kwiaty, dekoracje, oprawa muzyczna, rozrywka itp.

 

Turquoise Inspiration Events

 

{ Czy Twoja oferta ślubna jest elastyczna i dopasowujesz ją do potrzeb konkretnej Pary? }

 

Wszystkie nasze oferty są elastyczne i tworzone wyłącznie na indywidualne zamówienie klienta. Nie pracujemy ze sztywnymi pakietami, ponieważ każdy z nas jest inny i ma inne wyobrażenie o ślubie.

 

Turquoise Inspiration Events

 

{ Na co zwracasz największą uwagę podczas przygotowania aranżacji ślubu i wesela? }

 

Na estetykę oraz żeby w jak największym stopniu odzwierciedlić wyobrażenie o ślubie klienta.

 

Turquoise Inspiration Events

 

{ Co najbardziej inspiruje Cię w Twojej pracy? }

 

Wyzwanie jakie niesie ze sobą każdy ślub. A także chęć pomagania parom w spełnieniu ich marzeń. To wielka odpowiedzialność organizować komuś ślub i czuję się zaszczycona, kiedy klient powierza mi jego organizację. Dlatego staram się zrobić co w mojej mocy, aby nikogo nie zawieść.

 

Turquoise Inspiration Events

 

{ Co lubisz robić w wolnym czasie? }

 

Ciężko znaleźć wolny czas, ponieważ jestem pracoholiczką i pracuję 7 dni w tygodniu, nawet w święta. Jeśli uda mi się znaleźć wolny czas, to zazwyczaj zwiedzamy z mężem wyspy greckie, na których jeszcze nie byliśmy. Zimą natomiast szlifuję swój grecki, a wieczorami relaksuje się oglądając Netflix.

 

Turquoise Inspiration Events

 

{ Fotograf, florysta, przyjęcie? Czy organizacja i koordynacja wszystkich elementów ślubu jest częścią Twojej oferty? }

 

Jak najbardziej. Organizuję ślub od A-Z.  Pracujemy z profesjonalnymi fotografami, kamerzystami, a także ze sprawdzonymi podwykonawcami, np. florystami, stylistami, muzykami.

 

Turquoise Inspiration Events

 

{ Na ile przed planowanym ślubem poza Polską, przyszła para młoda powinna zgłosić się do Ciebie? }

 

W zależności od wybranego kierunku, przynajmniej na rok przed planowaną datą ślubu. Są miejsca jak np. Santorini czy Zakynthos, gdzie ślub należy planować prawie z dwuletnim wyprzedzeniem. Tak więc, czym wcześniej, tym lepiej. Wtedy macie gwarancję na wybranie daty i miejsca, które najbardziej wam odpowiada.

 

Turquoise Inspiration Events

 

{ Jak wg Ciebie najlepiej rozłożyć wydatki ślubne w przypadku ślubu poza Polską? }

 

Jeśli lub jest planowany z przynajmniej rocznym wyprzedzeniem, wówczas łatwiej jest rozłożyć wydatki ślubne. Aby zarezerwować datę i miejsce ślubu, należy wpłacić niezwrotny depozyt. Jego wysokość rożni się w zależności od miejsca ślubu, a także czy rezerwujemy tylko ceremonię czy tez przyjęcie. Zasadniczo jest to około 10%. Pozostała należność za ślub rozkładana jest na raty. Zawsze staram się tak rozłożyć raty, aby były one najbardziej korzystne dla klienta.

 

Turquoise Inspiration Events

 

{ Twoja najbardziej niezapomniana realizacja? }

 

Zorganizowanie ślubu Moniki i Łukasza na Zakynthos w maju 2018. Miałam dokładnie miesiąc na zaplanowanie ich ślubu. Udało nam się w ciągu kilku dni nie tylko zarezerwować wymarzone miejsce ślubu (Cameo), ale również skompletować i przetłumaczyć ekspresowo wszystkie dokumenty. Proces planowania samego ślubu, czyli muzyka, kolor przewodni, bukiet, dekoracje, tort, rezerwacja fotografa i kamerzysty trwał kilka dni. Radość i łzy szczęścia na twarzach Moniki i Łukasza, a także ich najbliższych była najpiękniejszym podziękowaniem dla mnie! To co wydawało się niemożliwe, zrealizowałam w ciągu tak naprawdę tygodnia. Może dlatego, że włożyłam w proces planowania ich ślubu nie tylko mnóstwo energii, ale i całe swoje serce. Obiecałam sobie, że za wszelką cenę im pomogę, ponieważ na swój ślub zaprosili swoich dziadków, którzy nie tylko nie wiedzieli, ze lecą na ślub, ale również byli ich świadkami! Jak mogłabym nie pomóc w takiej sytuacji? Ich ślub na zawsze będę bardzo mile wspominać.

 

Turquoise Inspiration Events

 

{ Chwila Chwały, czyli dlaczego jesteś naprawdę fajnym usługodawcą i dlaczego Ciebie powinni wybrać Czytelnicy Bridelle 🙂 }

 

Ponieważ jestem zdecydowanie inna, na luzie, z wielkim uśmiechem na twarzy, bardzo łatwo nawiązuję więź z klientem. Powierzając mi organizacje swojego ślubu nie tylko zatrudniacie profesjonalnego koordynatora ślubu, ale zyskujecie przyjaciółkę, która wam pomoże przejść bez stresu przez wszystkie etapy planowania ślubu. To że kocham swoją pracę można zauważyć w komunikacji z klientem. Odpisuję na wiadomości w tempie ekspresowym niezależnie od dnia tygodnia. A przede wszystkim po tym, że pomimo że działam w branży ślubnej od 6 lat, każdy ślub przeżywam jak swój własny i niejednokrotnie popłakałam się ze wzruszenia. Nie ma nic złego w łączeniu profesjonalizmu z uczuciami. W końcu mam bardzo wrażliwą duszę 🙂

 

Turquoise Inspiration Events

 


TURQUOISE INSPIRATION EVENTS

WWW / FACEBOOK / INSTAGRAM

ŚLUB NA ZAKYNTHOS

WWW / FACEBOOK

 


Informacje o zasadach umieszczania wywiadów udzielane są mailowo.

Tagi: Kategoria: WYWIAD BRIDELLE 0