WYWIAD BRIDELLE // ViniBand

by sobota, 16 marca, 2019
Zapraszamy Was do lektury cyklu, w którym przepytujemy wyjątkowych twórców pracujących w polskiej branży ślubnej. Chcemy przybliżyć Wam ich sylwetki, pasje, styl pracy. Przez ponad 15 lat pracy w branży ślubnej, wiemy, że najważniejsi są ludzie. To ich historie, doświadczenie, marzenia, pragnienia, nieustająca potrzeba rozwoju sprawiają, że jesteśmy liderem naszej części Europy, jeśli chodzi o wielkość rynku ślubnego. Z wielką radością obserwujemy, jak od kilku lat polskie firmy i usługodawcy podbijają świat swoimi produktami i usługami. Mamy ogromną przyjemność znać wielu z tych wspaniałych artystów w swoich dziedzinach i z przyjemnością zapraszamy Was do lektury cyklu WYWIAD BRIDELLE. Kliknij na tytuł cyklu i przeczytaj wszystkie wywiady.

 


ViniBand

 

#weselebezwiochy – takim hasłem reklamuje się zespół ViniBand, znany doskonale w branży eventowej. Z hasła jasno wynika, że zespół ma konkretny pomysł na muzyczną oprawę wesela. O wszystkim opowie lider zespołu Paweł Vini Winiszewski.

VINIBAND

WWW / FACEBOOK / INSTAGRAM

 

{ ViniBand to najbardziej doświadczony zespół coverowy w tym kraju.  Skąd i po co pomysł na granie wesel? }

 

Może stąd, że w branży eventowej osiągnęliśmy już szczyty i teraz chcemy je przenieść na wesela. Zauważyłem, że zespoły na wesela oferują generalnie to samo. A jednocześnie widzę po moich klientach, że oczekują znacznie więcej i od nas to dostają. Nas wyróżnia w zasadzie wszystko. Przede wszystkim jakość. Gramy grubo ponad sto hitów światowych i polskich. Zawsze na żywo, a nie z playbacku i zawsze na poziomie oryginału, bo nasza specjalność to covery. Nasza muzyka nie leci z keyboardu. Jeśli w jakimś utworze są np. smyczki, to je zawodowo nagrywamy i wypuszczamy w formie tzw. loopów. Brzmią jak trzeba, czyli jak w oryginale i cały utwór – dzięki temu – również. Nie wyglądamy też jak typowy band weselny. Nie ubieramy się w garnitury, albo te same czerwone koszule. Wnosimy koloryt i gwarancję sukcesu.

 

ViniBand

 

{ A co konkretnie oznacza #weselebezwiochy? }

 

Najkrócej mówiąc – bez disco polo, wiejskich piosenek, sprośnych zabaw. A polskie wesele właśnie z tym często się kojarzy, albo i nawet tak wygląda. My udowadniamy, że wcale tak nie musi być.

 

ViniBand

 

{ A co z oczepinami, które na polskim tradycyjnym weselu przecież muszą być? }

 

U nas też są, ale inne. Najczęściej gramy wesela z udziałem zagranicznych gości. Oni nie znają i chyba nie lubią naszych swojskich zabaw w macanie kolana albo co gorsze innych części ciała. U nas jest rzucanie welonem i muchą, ale w oprawie eleganckiej, ze światową muzyką. Podobnie podziękowania dla rodziców. To nie musi wyglądać jak w remizie strażackiej. My gwarantujemy poziom i klasę.

 

ViniBand

 

{ Czy język w takich sytuacjach nie jest barierą? }

 

Nie dla nas. Nasi wokaliści porozumiewają się w trzech językach, łapią doskonały kontakt z publicznością i potrafią tak prowadzić zabawę, że wszyscy ją rozumieją. Zresztą dbamy o ten kontakt od samego początku. Gdy jesteśmy na scenie, nigdy nie jest cicho, bo albo gramy albo rozmawiamy z gośćmi. W ten sposób budujemy wzajemną relację i zaangażowanie. Graliśmy już chyba dla wszystkich narodowości. Od lat gramy na Charytatywnym Balu Ambasadorów w Warszawie, tam nie ma prawie wcale Polaków i zabawa, jak zawsze z ViniBandem jest świetna. Widzieli i słyszeli nas Brytyjczycy, Amerykanie, Skandynawowie, Włosi, Francuzi, Hiszpanie, a także goście z Afryki, Chin czy Kuby.

 

ViniBand

 

{ Czy to prawda, że graliście też na weselach celebrytów? Jeśli tak, to jakich? }

 

Mnóstwo ich było, ale – jak to z celebrytami bywa – nie o wszystkich możemy mówić, bo szanujemy ich decyzję, że to ich prywatna chwila. Ale graliśmy na przykład na weselu Kasi Cichopek i Marcina Hakiela (widocznych na zdjęciu poniżej, przyp. red.), u Katarzyny Krupy – tancerki z Tańca z Gwiazdami, a także u Kamila Zalewskiego z Cyrku Zalewski. O tym ostatnim wydarzeniu można zresztą przeczytać w Bridelle.pl w artykule Moje wielkie cyrkowe wesele (ZOBACZYSZ TEN ŚLUB TUTAJ). Celebrytów, którzy tańczyli tak, jak im zagraliśmy jest mnóstwo. Przez lata obsługiwaliśmy Galę Telekamer czy też Bal Mistrzów Sportu. Mamy niezłą galerię sław na stronie. Zapraszam przy okazji na www.viniband.pl

 

ViniBand

 

{ Porozmawiajmy o repertuarze. Skoro Wasze wesela są bardziej światowe niż polskie, to czy gracie coś polskiego? }

 

Oczywiście, że tak ale polskich piosenek jest mniej niż zagranicznych. Wyróżnia nas to, że sięgamy wyłącznie po rzeczy dobre, dla innych za trudne. Mamy przeogromny i przebogaty repertuar. Do tego niemal 20-letnie doświadczenie na scenie, pod którą – zgodnie z naszą ambicją – ma się zawsze bawić tłum zachwyconych ludzi. Wiemy co grać, by było dobrze.

 

ViniBand

 

{ A jeśli Para Młoda chce ingerować w to co gracie, albo ma jakieś życzenia specjalne? }

 

Bardzo chętnie, byle znowu: nie wiało wiochą. Zdarzało się też, że zakochany pan młody w ramach prezentu śpiewał lub grał coś z nami dla swojej nowej żony albo ona dla niego. Zdarzało nam się też bawić w karaoke.  Jeśli jednak chodzi o to, co gramy w naszych setach, o tym decydujemy my. Bo naprawdę się na tym znamy i wiemy jak rozkręcić zabawę. Nasze logo mówi wszystko: ViniBand since 2001.

 

ViniBand

 

{ Kto tworzy zespół ViniBand? }

 

Na scenie gra zwykle sześcioro muzyków z wykształceniem, doświadczeniem i pasją, którzy na co dzień się lubią i szanują. To sprawia, że na scenie odpala im się to coś, co publiczność od razu wyczuwa.  Mamy w zespole aż cztery wokale, z czego trzy należą do laureatów albo uczestników znanych programów: „Mam talent”, „Szansa na sukces”, „Voice of Poland” i „X Factor”. Ale przyjeżdżamy na miejsce akcji w szerszym składzie. Mamy też DJ’a, z którym zagraliśmy wszystkie nasze wesela od 13 lat! Mamy też – i to też nas wyróżnia – zawodowego akustyka oraz wsparcie techniczne, by nasze pojawienie się na scenie było błyskawiczne, a efekt muzyczny idealny. Nie ma też najmniejszego problemu, by na życzenie klienta pojawili się dodatkowo na przykład saksofonista czy skrzypaczka. Mogę jedynie powtórzyć – u nas nie ma ściemy ani wiochy.

 

ViniBand

 

{ Jak długo pracuje się na takie zgranie? }

 

No właśnie latami. Pomysł na ViniBand powstał w 2001 roku. Zaczęło się od ViniLatini, zespołu który na żywo w TVP2 grał piosenki na życzenie. Wówczas dynamicznie rozwijała się w Polsce branża eventowa, w którą równie dynamicznie wszedł ViniBand. Przez te prawie 20 lat zagraliśmy tysiące imprez dla czołowych firm i organizacji, polskich i światowych. Ich długi, a i tak niepełny spis jest na naszej stronie internetowej.

 

ViniBand

 

{ Jesteście zespołem, który gra na żywo. Czyli nie jesteście non stop na scenie. Co wtedy się dzieje? }

 

Na początku gra DJ. Goście dopiero się schodzą, rozmawiają, jedzą kolację. Ale wraz z pierwszym tańcem pojawiamy się my i gramy sety po 40 minut, po których płynnie wchodzi znowu DJ. Żywa muzyka, czyli my jesteśmy do 3 nad ranem, a do ostatniego tańczącego gościa gra DJ. Mogę jedynie powtórzyć: gdy Viniband pojawia się na imprezie, nigdy nie jest cicho.

 

ViniBand

 


VINIBAND

WWW / FACEBOOK / INSTAGRAM

 


Informacje o zasadach umieszczania wywiadów udzielane są mailowo.

Tagi: Kategoria: WYWIAD BRIDELLE 0