Tydzień z książką „Bridelle Style” TIFFANY

by poniedziałek, 6 kwietnia, 2020 

Chcesz kupić książkę? Kliknij na banner powyżej!

 


 

Śniadanie u Tiffany’ego to film kultowy. I mimo iż od jego premiery niedługo minie 60 lat, nadal inspiruje kobiety na całym świecie i w każdym wieku. To niekończący się trend, który doskonale sprawdza się nie tylko modzie, ale również w aranżacjach ślubnych. Audrey Hepburn jako ikona stylu stała się ponadczasową definicją elegancji i uwielbienia dla biżuteryjnego blasku. Jaki jest więc styl rodem od Tiffany’ego? Jestem jak ten kot, bezimienny zwierzak. Nie należymy do nikogo i nikt nie należy do nas. My nawet nie należymy do siebie nawzajem. Dużo blasku i jeszcze więcej biżuterii. W końcu czegoż innego możemy się spodziewać po marce (filmie do niej nawiązującym) kojarzącej się jednoznacznie z biżuterią najwyższej klasy i oczywiście… wartości. I choć Holly Golightly nie mogła pozwolić sobie na kolie podziwiane na witrynach sklepowych, jej styl to uosobienie klasy i elegancji, o której kobiety marzą do dziś. Jeśli ten klasyk filmowy stał się Waszą inspiracją do stworzenia ciekawej aranżacji przyjęcia weselnego, koniecznie poszukajcie elementów dekoracyjnych w prostej kolorystyce – bieli i czerni.

 

ROZDZIAŁ

TIFFANY

 

 

W końcu klasyka nabiera tu nowoczesnego i szalenie glamour charakteru. I właśnie glamour jest tu słowem kluczem. To doskonały motyw, by włączyć dekoracje w tym stylu, designerskie bibeloty wzmocnią wartość estetyczną. Warto pamiętać, że Holly nie mogła żyć bez telefonu, a właściwie jej kultowy telefon co dzień nie dawał jej spokoju. Lata 50. są tu inspiracją tak oczywistą, że nie sposób z niej nie skorzystać. Maszyny do pisania, meble, a nawet odpowiednie świeczniki sprawią, że przeniesiecie swoich gości w całkiem inny świat. Nie można też pominąć samej inspiracji jaka kryje się za wizerunkiem Audrey Hepburn. Jej portrety stosowane są w najróżniejszych grafikach, które wprowadzą do Waszej przestrzeni weselnej ciekawy motyw, a może nawet kaligrafię ślubną. To doskonały moment na wykorzystanie cytatów z filmu i książki. Nie można nie wspomnieć o stylizacji Panny Młodej, która aż prosi się o nawiązanie do stylizacji Hepburn. Charakterystyczna fryzura – wysoki kok i delikatna grzywka niesłychanie kojarząca się z aktorką. Holly kochała też perły i diademy. Jej elementem rozpoznawczym były też proste tulipanowe suknie i długie rękawiczki.

 

 

 


 

Książka Bridelle Style. Inspirujące pomysły na ślub to specjalna reedycja pierwszej polskiej książki ślubnej napisanej przez założycielkę bloga Bridelle.pl – Karolinę Waltz. Najbardziej znana blogerka ślubna w Polsce, wspólnie ze znakomitą fotografką ślubną i edytorialową – Magdaleną Piechotą stworzyły niezwykły przewodnik po ślubnych stylistykach, który zachwyca koncepcją, przejrzystością i rozmachem realizacji. Ogromna, 336-stronicowa książka to 18 sesji zdjęciowych w 18 stylach ślubnych! Boho, whimsical, vintage, rustic, decadence, gypsy, hippie, shabby chic, glamour i wiele innych – jakikolwiek styl wybierzesz na swój ślub, znajdziesz go z pewnością w tej książce. Każda sesja to perfekcyjnie przygotowana stylizacja i aranżacja. Przy wszystkich realizacjach udział wzięło ponad 150 osób! Suknie od projektantów z Polski i całego świata. Wśród zaproszonych do współpracy projektantów znaleźli się m.in. Galia Lahav, Zahavit Tshuba, Liz Martinez, Paprocki&Brzozowski, Moons Varsovie, Anna Kara, Justyna Kodym, Jannie Baltzer. Stylizację wszystkich sesji oraz teksty w książce przygotowała Karolina Waltz. Za realizacje fotograficzne odpowiedzialna była Magdalena Piechota.

Szukasz pomysłu na swój ślub? Gubisz się w gąszczu inspiracji z Internetu? Nie wiesz, jakimi elementami zbudować swoją własną ślubną stylistykę? Ta książka jest dla ciebie! Zobacz, jak można w Polsce zrealizować bajkowy ślub na najwyższym światowym poziomie. Książka Bridelle Style. Inspirujące pomysły na ślub łączy piękno ślubnych sesji stylizacyjnych i praktyczne pomysły dla przyszłych Panien Młodych, palety kolorystyczne, podpowiedzi jak sprawić, aby ślub był niezapomniany. Ponad 700 fotografii, które inspirują i porządkują wiedzę na temat ślubnych stylistyk.

 

Redaktor naczelna Cosmpolitan.pl napisała o tej książce:

 

Nie bez powodu tę książkę okrzyknięto ślubną biblią. Każda Panna Młoda znajdzie tu inspiracje, pomysły i podpowiedzi dotyczące stylu swojej sukni i całego wesela. Piękne zdjęcia Magdaleny Piechoty można oglądać godzinami, co chwilę dostrzegając kolejny detal. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy planują ślub!

Sylwia Strocka

 


 

Chcesz kupić książkę? Kliknij na okładkę poniżej!

 

 

Wszelkie prawa do fotografii i tekstów zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie zdjęć i tekstów w jakiejkolwiek formie bez zgody autorów i wydawcy: Magdalena Piechota, Karolina Waltz oraz Wydawnictwa Bridelle Publishing House zabronione.