6/6 Na chwileczkę znikamy :-)

by piątek, luty 27, 2015

www

Kochani!

Znikamy na tydzień!

Przygotowujemy się do czegoś, o czym marzyliśmy od początku powstania magazynu BRIDELLE STYLE :-)

I te marzenia stały się właśnie rzeczywistością.

Ale musimy również przygotować się premiery dwóch wyjątkowych projektów nad którymi pracowaliśmy przez ostatnie tygodnie.

Nasze warsztaty fotograficzne i stylizacyjne BRIDELLE WORKSHOPS oraz magazyn z laureatami plebiscytu THE BEST OF BRIDELLE będą mieć premiery już w marcu!

Zatem do zobaczenia 9 marca!

Zespół Bridelle

REKLAMA

middlemaria

Rysunek1

5/6 PREZENTACJA – Rafał Kopkowski

by piątek, luty 27, 2015

Uwielbiam fotografów ślubnych, którzy łączą w swojej pracy i stylu, reporterski charakter i artystyczny rys. Takie realizacje cieszą się w Waszym i moim rankingu oceny najwyższymi notami. Przedstawiam Wam dziś fotografa RAFAŁA KOPKOWSKIEGO, którego zdjęcia to mariaż pasji, profesjonalizmu i własnego stylu. Rafał fotografią ślubną zajmuje się od ponad 10 lat. Jak sam pisze preferuje styl reporterski, ale nie brakuje w jego realizacjach przepięknych, zaplanowanych i wystudiowanych portretów Panien Młodych oraz dbałości o detale, kadry i szczegóły. Wszyscy nasi Czytelnicy wiedzą, że mam ogromną słabość do zdjęć z przygotowań i portretów. I znalazłam zjawiskowe wręcz ujęcia w prezentacji Rafała. Zmysłowe, niedopowiedziane, eteryczne! Nie ma takich słów, które mogłyby opisać pełne oczekiwania, czasami niepewności chwile przed ślubem. Ale można je pokazać na zdjęciach. I RAFAŁ KOPKOWSKI w swoich materiałach ślubnych, wręcz maluje światłem, dyskretnymi detalami te emocje. Dla mnie to największa wartość fotografii ślubnej, bo uchyla z pełną dyskrecją i szacunkiem, najbardziej intymne przeżycia ludzi w dniu ich ślubu. Rafał ceni najbardziej w zdjęciach plastyczne i naturalne światło. Zachwyciły mnie jego realizacje plenerowe. Zobaczycie je poniżej. Są całkowicie zintegrowane z otoczeniem w którym zostały zrealizowane, a jednocześnie zachowują przepiękną kompozycję, linie, faktury oświetlenia, które w jego zdjęciach nierzadko są jeszcze bardziej uplastycznione dzięki umiejętnemu użyciu welonów, cieni rzucanych przez drzewa i ukochanej przeze mnie kontry, czyli fotografowania pod światło. Niejednokrotnie pisałam na blogu, że fotografia ślubna ma swoje kanony i warto jest się ich trzymać. Ale warto je również zmieniać i dostosowywać do swojego stylu. Brak schematów i rutyny w fotografii ślubnej pozwolił naszemu dzisiejszemu bohaterowi tworzyć sesje plenerowe o niepowtarzalnym klimacie i ujmującej, romantycznej atmosferze oraz wyjątkowej aurze światła z którym Rafał genialnie współpracuje! To, jak fotograf pracuje z zastanym światłem jest pierwszym i bywa czasami, że decydującym kryterium oceny jego pracy. Od światła, które tworzy otoczkę fotografowanych przez Rafała par, nie sposób oderwać wzrok! Ujęło mnie, że o swoich realizacjach nie pisze reportaże ślubne, tylko Historie Ślubne :-) Przecież tak właśnie jest – to nie są reportaże, tylko opowieści o najważniejszych wydarzeniach w życiu ludzi. Fotografowi zostaje powierzona w dniu ślubu niesamowita rola i odpowiedzialność. Ogromny respekt, którym Rafał darzy swoją pracę oraz fotografowane osoby nadaje jego fotografiom jeszcze bardziej imponujący charakter. Przepiękne, wzruszające, emocjonalne fotografie ślubne. Emocje. Światło. Kontakt. I te zniewalające portrety Panien Młodych :-) RAFAŁ KOPKOWSKI jest wykładowcą w Lubelskiej Szkole Fotografii. Pracuje na terenie Polski (głównie Lublin, Białystok, Warszawa), Europy i świata. Zapraszam na prezentację.

REKLAMA

middlemaria

zdjęcia: RAFAŁ KOPKOWSKI

4/6 Spełnione marzenia z PIEKNYDZIEN.COM.PL

by piątek, luty 27, 2015

99,99% Panien Młodych na całym świecie na długo przed ślubem marzy o tym dniu. O swoim księciu z bajki, który w pięknym smokingu lub garniturze będzie mieć łzy w oczach na jej widok. O zniewalającej sukni, która sprawi, że poczuje się jak księżniczka. O rodzinie i przyjaciołach, którzy będą jej towarzyszyć tego dnia. O słowach przysięgi małżeńskiej. I o pięknym, niezapomnianym, szalonym przyjęciu weselnym. Nie wiem czy Karolina – Panna Młoda – bohaterka przepięknej realizacji PIEKNYDZIEN.COM.PL marzyła od dziecka o swoim ślubie, ale wierzę, że był on spełnieniem jej marzeń. Bo tak wyglądał! Niesamowity, dopracowany, emanujący szczęściem i radością piękny dzień Karoliny i Leopolda (przepiękne imię! :-)) został w mistrzowski sposób sfilmowany przez Magdę i Michała Dulemba z PIEKNYDZIEN.COM.PL Filmowcy po raz kolejny zachwycają nas szerokimi kadrami, ujęciami lotniczymi, zostały wykonane z heksakoptera, fantastycznym montażem i muzyką. Wesele tej uroczej Pary odbyło się w Uroczysku Siedmiu Stawów – pięknie odrestaurowanym XVI-wiecznym zamku, a ślub we wrocławskim kościele Karola Boromeusza. Warto wspomnieć, że ostatni film tych niezwykle uzdolnionych filmowców, który pokazywałyśmy Wam niedawno (dla przypomnienia TU) został nagrodzony przez elitarne stowarzyszenie filmowców EEVA w kategorii Najlepszy pilot. Film ze ślubu Karoliny i Leopolda potwierdza tylko ten werdykt, bo imponujące ujęcia z powietrza nadały całej produkcji światowego splendoru! Przepiękne miejsce w którym odbyło się wesele wyglądało z każdej perspektywy niezwykle atrakcyjnie w obiektywie kamer. Dopracowana stylizacja przepięknej Panny Młodej, niesamowita aranżacja namiotu weselnego – te wszystkie cudne detale znalazły się w klipie. Ale najpiękniejsze są emocje, radość i wzruszenie. Szczególnie…. Panów! Domyślam się, że dwaj Panowie, którzy towarzyszyli Karolince i Leopoldowi to ich Tatusiowie, którzy nie kryli wzruszenia :-) I ja wzruszyłam się wraz z nimi :-) Przepiękny film, który jak niewiele tego typu produkcji poruszył mnie do łez i wywołał wspomnienia… Dziękuję, że możemy przeżyć takie emocje.

REKLAMA

middlemaria

Karolina i Leopold – klip from Michał i Magda Dulemba on Vimeo.

zdjęcia: materiały prasowe