PATYKWIA, którą uwielbiamy gościć na naszych łamach ze swoimi realizacjami, tym razem zauroczyła nas oszałamiającymi dekoracjami, które przywołują na myśl Tajemniczy Ogród! Ale o tej realizacji, opowiedzą Wam Dorota i Ania z pracowni PATYKWIA.
* * *
Jakiś czas temu trafiła do nas para, która miała mieć wesele w podwrocławskim Pałacu Krobielowice. Para miała już gotowe zaproszenia – złoto brązowe i do nich chciała nawiązać w dekoracjach. Zaproszenia były bardzo eleganckie, pałacowe, ze złotymi zawijasami. Młodzi chcieli, aby na weselu pojawiły się białe i kremowe kwiaty oraz właśnie brąz i złoto. Ponieważ Pałac otoczony jest starym parkiem i zarośniętymi romantycznymi stawami – wymyśliłyśmy, aby w dekoracjach nawiązać do Tajemniczego Ogrodu. Tajemniczy Ogród kojarzy nam się z pnączami, starą skrzypiącą furtką, omszałą figurą i takie elementy wprowadziłyśmy do dekoracji.
* * *
Auto- udekorowane girlandą (forma pałacowa), ale zrobioną z kwitnącego pnącza i ogrodowych hortensji.
Starałyśmy się połączyć pałacową elegancję z ogrodem. Klamki ozdobiłysmy złotymi chwościkami, które pojawiły się także na sali weselnej.
* * *
Ślub kościelny odbył się w plenerze (Młodzi trafili na świetnego księdza, który zgodził się na taki ślub). Ślub – na trawniku, na ziemnym tarasie, usytuowanym przy pałacu, nad brzegiem stawu. Dookoła rosły wielkie stare drzewa.
* * *
Do miejsca ceremonii prowadził biały dywan, udekorowany po bokach płatkami róż.
Wejścia na dywan strzegły dwa postumenty, ze świecami w środku (potem były przewiązane wstążką, którą Pan Młody rozplątał- Młodą prowadził do ołtarza Tato).
Krzesła młodych- udekorowane girlandami z kwiatów i pnączy (kwiaty – hortensje, róże, driakiew, gipsówka, eustoma). Krzesła świadków z prostymi girlandami z pnączy. Świadków specjalnie usadziłyśmy z boku, żeby nie zasłaniali Młodej Pary.
* * *
Po obydwu stronach ołtarza polowego stały metalowe drzewa, z kulami białych hortensji, lampionami i kryształkami. Drzewo stało się głównym motywem wesela, w związku ze ślubem plenerowym w cieniu drzew i tematem Tajemniczego Ogrodu.
* *
Wejście do sali- schody udekorowane lampionami i płatkami róż.
* * *
Na półpiętrze tablica z rozpiską stołów – ustawiona w wielkim złotym lustrze. Poręcze udekorowane złotymi chwostami. Stoły miały nazwy – Tajemniczy Ogród (stół młodych), Omszała Figura, Pachnący Jaśmin, Zielona Pergola, Marmurowa Kolumna, Fontanna itd.
Przed wejściem do sali stała dekoracyjna tablica, w oryginalnej zabytkowej ramie. Tabliczki pojawiły się także w sali z bufetem Smacznego oraz w sali z ciastem Słodka Sala. Tabliczka Słodka Sala – oprawiona w pozłocone drzwiczki od starego pieca żeliwnego 😉
* * *
W sali głównym motywem jest drzewo.
Duże drzewo z dekoracją z kwiatów, chwostów, złotych wisiorków i lampionów stało na każdym stole.
Kwiaty na drzewach powieszone w probówkach z woda, na każdą probówkę własnoręcznie szyłyśmy brązowy woreczek ze złotym chwościkiem.
* * *
Młodzi chcieli, aby było mnóstwo świec. Na weselu górne lampy miały się nie palić, jedynie kinkiety pozostały włączone.
Do dekoracji zużyłyśmy ponad 200 świec!
* * *
Świece stały w skrzyneczkach udekorowanych ozdobną pałacową taśmą, w kolorze starego złota, z kryształkami odbijającymi światło świec – nawiązanie do kryształków na drzewach.
* * *
Na stołach pojawiły się omszałe figury, klatki ze świecami, bukiety białych hortensji, wszystko spowite pnączem.
Na zdjęciu powyżej widać nazwę stolika w kutym, metalowym stojaczku.
Menu i winietki wykonywała zaprzyjaźniona pracownia papieru z Wrocławia.
* * *
Na parapetach także płonęły świece.
* * *
Wesele było w kilku salach. Każda sala miała inny rodzaj świeczników, ale wszystkie do siebie pasowały.
W sali ze stołami szwedzkimi stały świeczniki przepasane klamrą w kolorze starego złota
* * *
W sali tanecznej stały cylindry ze świecami pływającymi. Ozdoby na taśmach zrobiłyśmy własnoręcznie łącząc klamry i broszki.
Obok cylindrów – kule własnoręcznie pozłacane, wszystko obwinięte pnączem.
* * *
Pojawiło się wiele elementów kutych i metalowych – nawiązując do motywu kutej furtki itd.
* * *
W sali z bufetami – bukiet w oryginalnym zabytkowym naczyniu oraz wianki na metalowych, zdobionych stojakach.
* * *
Wiązanka – pałacowa forma kuli, ze złoto- brązową nóżką, jednak lekka i dość naturalna. Hortensja, róże, driakiew, gipsówka.