Tydzień z książką „Bridelle Style. Inspirujące pomysły na ślub” SHABBY CHIC

by środa, 12 grudnia, 2018
Chcesz kupić książkę? Kliknij na banner powyżej!

* * *

Shabby chic to styl uwielbiany przez kobiety w aranżacji wnętrz. Wszystko za sprawą subtelnych pastelowych kolorów, które go charakteryzują, a jednocześnie ukoronowania przeszłości poprzez zamiłowanie d starych zniszczonych mebli lub postarzanie tych nowych. W tym stylu wszystko jest rozmyte, również granica między tym, co nowe i stare. To romantyzm i uwielbienie dla dworskiej tradycji poprzez nieprzeciętne zdobione detale. Chcecie wiedzieć, jak nam udało się zaaranżować sesję do książki Bridelle Style w stylu shabby chic? Shabby chic często jest utożsamiany i mylony ze stylem cottage chic, czyli stylem wiejskim. Chodzi tu o szlacheckie dwory i pałace, gdzie życie płynie wolno z dala od trosk, a blisko do zabaw i uciech. Taki właśnie jest styl shabby chic, który charakteryzuje się uwielbieniem dla staroci. Im coś bardziej zniszczone, tym lepiej prezentuje się na tle nowych, zadbanych elementów. My wybrałyśmy stary bielony stół, na którym znalazły się drewniane białe tace, biała elegancka zastawa stołowa i szklane kieliszki. Shabby lubi jednak kryształy, dlatego warto znaleźć przestrzeń wyposażoną w kryształowe żyrandole. U nas rządziło szkło zarówno na stołach, jak i w dekoracjach wiszących. Mikroklimaty z wykorzystaniem mchu pozwoliły nam stworzyć klimatyczne kompozycje w odcieniach żywej, choć nieco przytłumionej zieleni, bieli i wrzosu. Znalazło się również miejsce na piękne rzeźbione detale, jak szczotka do włosów czy klasyczna biżuteria Panny Młodej. Nie mogło również zabraknąć szklanych latarenek różnej wielkości, które świetnie oddawały nastrój i romantyzm całej aranżacji. Nie zabrakło również romantycznej papeterii z motywem motyla. Ta ulotność powtórzyła się również w stylizacjach naszych dwóch Panien Młodych, które miały spójną stylizację w postaci zwiewnych sukien. Pierwsza modelka miała na sobie romantyczną i nowoczesną suknię na grubych ramiączkach z głębokimi wycięciami i dekoracjami z aplikacji 3D. Druga modelka ubrana była w suknię zakrawającą o styl vintage z koronkowymi wykończeniami góry sukni, zwiewną spódnicą długości 7/8. Tort weselny został wykonany na planie kwadratu z białej masy marcepanowej z dekoracją z motyli i bukietu wrzosowych kwiatów na szczycie tortu.

* * *

Książka Bridelle Style. Inspirujące pomysły na ślub to specjalna reedycja pierwszej polskiej książki ślubnej napisanej przez założycielkę bloga Bridelle.pl – Karolinę Waltz. Najbardziej znana blogerka ślubna w Polsce, wspólnie ze znakomitą fotografką ślubną i edytorialową – Magdaleną Piechotą stworzyły niezwykły przewodnik po ślubnych stylistykach, który zachwyca koncepcją, przejrzystością i rozmachem realizacji. Ogromna, 336-stronicowa książka to 18 sesji zdjęciowych w 18 stylach ślubnych! Boho, whimsical, vintage, rustic, decadence, gypsy, hippie, shabby chic, glamour i wiele innych – jakikolwiek styl wybierzesz na swój ślub, znajdziesz go z pewnością w tej książce. Każda sesja to perfekcyjnie przygotowana stylizacja i aranżacja. Przy wszystkich realizacjach udział wzięło ponad 150 osób! Suknie od projektantów z Polski i całego świata. Wśród zaproszonych do współpracy projektantów znaleźli się m.in. Galia Lahav, Zahavit Tshuba, Liz Martinez, Paprocki&Brzozowski, Moons Varsovie, Anna Kara, Justyna Kodym, Jannie Baltzer. Stylizację wszystkich sesji oraz teksty w książce przygotowała Karolina Waltz. Za realizacje fotograficzne odpowiedzialna była Magdalena Piechota. Szukasz pomysłu na swój ślub? Gubisz się w gąszczu inspiracji z Internetu? Nie wiesz, jakimi elementami zbudować swoją własną ślubną stylistykę? Ta książka jest dla ciebie! Zobacz, jak można w Polsce zrealizować bajkowy ślub na najwyższym światowym poziomie. Książka Bridelle Style. Inspirujące pomysły na ślub łączy piękno ślubnych sesji stylizacyjnych i praktyczne pomysły dla przyszłych Panien Młodych, palety kolorystyczne, podpowiedzi jak sprawić, aby ślub był niezapomniany. Ponad 700 fotografii, które inspirują i porządkują wiedzę na temat ślubnych stylistyk.

Redaktor naczelna Cosmpolitan.pl – Sylwia Strocka napisała o tej książce

Nie bez powodu tę książkę okrzyknięto ślubną biblią. Każda Panna Młoda znajdzie tu inspiracje, pomysły i podpowiedzi dotyczące stylu swojej sukni i całego wesela. Piękne zdjęcia Magdaleny Piechoty można oglądać godzinami, co chwilę dostrzegając kolejny detal. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy planują ślub!

* * *

Chcesz kupić książkę? Kliknij na okładkę poniżej!

Wszelkie prawa do fotografii i tekstów zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez zgody autorów: Magdalena Piechota, Karolina Waltz oraz Wydawnictwa Bridelle Publishing House zabronione.