Tydzień z książką „Bridelle Style” BOHEMIAN

by wtorek, 7 kwietnia, 2020
 

Chcesz kupić książkę? Kliknij na banner powyżej!

 


 

Dzikość i wolność ducha. Tak właściwie najłatwiej można określić styl bohemian. Dużą inspiracją w tej stylizacji jest natura i drewno. Bohemian to artystyczna dusza, która ciągle poszukuje, a jeśli Wy również poszukujecie inspiracji do stworzenia niesamowitych aranżacji w stylu boho, pokażemy Wam dziś naszą sesję zdjęciową z książki Bridelle Style. Nie od dziś wiadomo, że boho jest jednym z wiodących stylów w modzie ślubnej. Powrót do natury jest ogromnym trendem, dlatego tak chętnie Pary Młode organizują swoje przyjęcia weselne w starych stodołach, które dziś są świetnie przystosowane do stworzenia klimatycznych imprez. Takie miejsca przywołują na myśl zarówno wiejską sielankę jak również niesamowitą dzikość przyrody, która świetnie komponuje się z wybranym przez Was stylem przyjęcia weselnego. Tu nieodzownym elementem są wszystkie narzędzia i meble, które kojarzą się z pracą na roli.

 

ROZDZIAŁ

BOHEMIAN

 

 

Stolik możecie zaaranżować ze szpuli po kablu, a sam naturalny sznurek może Wam posłużyć do mocowania dekoracji. Mile widziane są kostki siana, na których goście mogą siedzieć podczas ceremonii w plenerze (warto je jednak czymś okryć, by nie pozaciągały kreacji weselników), a także jako postumenty do dekoracji Waszego przyjęcia. We florystyce wiodące są rośliny zielone – liście eukaliptusa, bluszcz i ruskus, które nie tylko tworzą ciekawe bukiety, ale także mogą stać się dekoracją kotar, krzeseł Młodej Pary, klimatycznych wiszących wianków i bukietu Panny Młodej. Nie możecie również zapomnieć o świecach, które nie tylko dodają intymności całej aranżacji, ale także doskonale przypominają historię starych drewnianych stodół, w których z dawien dawna prądu nie było. Świece warto umieścić w szklanych kloszach, dzięki czemu ich światło zostanie subtelnie stłumione. W ostatnim czasie Pary Młode bardzo chętnie sięgają po kaligrafię weselną, przedstawiającą inicjały Młodej Pary, napis LOVE lub wszystko, to, co tylko przychodzi do głowy. Taka dekoracja jest o tyle ciekawa, że sprawdzi się nie tylko jako wystrój przyjęcia weselnego, ale również pozostanie z Wami, jako pamiątką z tego pięknego dnia. Stylizacja Panny Młodej to również morze możliwości, dzięki temu, że styl boho nie ma absolutnie żadnych granic. Koronkowe suknie, falbany, przezroczystości – wszystko to jest tu możliwe. Najważniejsze jest jednak, by Panna Młoda mogła swobodnie korzystać w swojej kreacji z dobrodziejstw natury, czyli, by suknia nie krępowała jej ruchów. Im mniej rozłożysta, tym bardziej komfortowo kobieta może się w niej przemieszczać. Taka stylizacja to również możliwość wyboru frywolnej fryzury – burzy loków, fal, czy po prostu puszczenia włosów wolno, bez zbędnych stylizacji. Delikatna ozdoba we włosach zrobi odpowiednie wrażenie i nawet codziennej fryzurze doda niecodziennego wyglądu. W bukiecie ślubnym warto sięgnąć po mnóstwo zieleni, a jeśli chcecie stylizacji dodać koloru, poszukajcie kwiatów ogrodowych lub polnych, które nawiążą do stylu boho. My wybrałyśmy urocze peonie w pastelowych odcieniach.

 

 

 


 

Książka Bridelle Style. Inspirujące pomysły na ślub to specjalna reedycja pierwszej polskiej książki ślubnej napisanej przez założycielkę bloga Bridelle.pl – Karolinę Waltz. Najbardziej znana blogerka ślubna w Polsce, wspólnie ze znakomitą fotografką ślubną i edytorialową – Magdaleną Piechotą stworzyły niezwykły przewodnik po ślubnych stylistykach, który zachwyca koncepcją, przejrzystością i rozmachem realizacji. Ogromna, 336-stronicowa książka to 18 sesji zdjęciowych w 18 stylach ślubnych! Boho, whimsical, vintage, rustic, decadence, gypsy, hippie, shabby chic, glamour i wiele innych – jakikolwiek styl wybierzesz na swój ślub, znajdziesz go z pewnością w tej książce. Każda sesja to perfekcyjnie przygotowana stylizacja i aranżacja. Przy wszystkich realizacjach udział wzięło ponad 150 osób! Suknie od projektantów z Polski i całego świata. Wśród zaproszonych do współpracy projektantów znaleźli się m.in. Galia Lahav, Zahavit Tshuba, Liz Martinez, Paprocki&Brzozowski, Moons Varsovie, Anna Kara, Justyna Kodym, Jannie Baltzer. Stylizację wszystkich sesji oraz teksty w książce przygotowała Karolina Waltz. Za realizacje fotograficzne odpowiedzialna była Magdalena Piechota.

Szukasz pomysłu na swój ślub? Gubisz się w gąszczu inspiracji z Internetu? Nie wiesz, jakimi elementami zbudować swoją własną ślubną stylistykę? Ta książka jest dla ciebie! Zobacz, jak można w Polsce zrealizować bajkowy ślub na najwyższym światowym poziomie. Książka Bridelle Style. Inspirujące pomysły na ślub łączy piękno ślubnych sesji stylizacyjnych i praktyczne pomysły dla przyszłych Panien Młodych, palety kolorystyczne, podpowiedzi jak sprawić, aby ślub był niezapomniany. Ponad 700 fotografii, które inspirują i porządkują wiedzę na temat ślubnych stylistyk.

 

Redaktor naczelna Cosmpolitan.pl napisała o tej książce:

 

Nie bez powodu tę książkę okrzyknięto ślubną biblią. Każda Panna Młoda znajdzie tu inspiracje, pomysły i podpowiedzi dotyczące stylu swojej sukni i całego wesela. Piękne zdjęcia Magdaleny Piechoty można oglądać godzinami, co chwilę dostrzegając kolejny detal. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy planują ślub!

Sylwia Strocka

 


 

Chcesz kupić książkę? Kliknij na okładkę poniżej!

 

 

Wszelkie prawa do fotografii i tekstów zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie zdjęć i tekstów w jakiejkolwiek formie bez zgody autorów i wydawcy: Magdalena Piechota, Karolina Waltz oraz Wydawnictwa Bridelle Publishing House zabronione.