Jakie kosmetyki do włosów kręconych wybrać? O czym pamiętać w pielęgnacji?

by sobota, 28 sierpnia, 2021Kręcone włosy to marzenie wielu kobiet. Jednak dla ich posiadaczek te piękne loki bywają prawdziwym utrapieniem.  Kręcone włosy często są suche, puszą się na końcach i są oklapnięte u nasady.  Ich pielęgnacja to prawdziwe wyzwanie! Jednak przy właściwej i odpowiedniej pielęgnacji dobrze dobranymi produktami – możemy się cieszyć piękną bujną czupryną pełną lśniących sprężynek!

 

 

 

 

Jakie kosmetyki wybrać, aby Twoje piękne loki były sprężyste, gładkie i lśniące?

 

Podstawowym krokiem jest wybór odpowiednich kosmetyków. Powinny mieć odpowiedni skład, który nie będzie szkodził naszym włosom.

Warto sprawdzić, czy produkty do pielęgnacji naszych włosów, nie zawierają takich składników jak Alcohol Denat, Alcohol, SD-alcohol, SD-alcohol 40, Isopropyl Alcohol.

Właśnie te składniki nadmiernie wysuszają włosy, osłabiają je przez co, są bardziej podatne na wypadanie.

 

Nawilżanie i odżywianie to absolutna podstawa w pielęgnacji włosów kręconych!

 

Nawilżanie i odżywianie to absolutna podstawa w pielęgnacji bujnych czupryn pełnych loków. Bez odpowiedniej pielęgnacji, włosy stają się jeszcze bardziej suche, a ich skręt nie wygląda dobrze.

 

Odżywka to podstawa!

 

Po każdym myciu kręconych włosów należy nakładać odżywkę do spłukiwania.

Przynajmniej 1-2 razy w tygodniu należy nakładać na włosy maskę bogatą w prowitaminy i składniki nawilżające – odżywcze.

Najlepiej nakładać maskę 5 cm od ucha w dół, aby nie obciążać włosów od nasady.

Maskę nakładaj od ucha w dół, aby nie obciążać włosów u nasady.

 

Czy przy lokach silikon w produktach to hit czy mit ?

 

Silikon może mieć bardzo zgubny wpływ na skręt loków. Silikony w produktach dają natychmiastowy, piękny efekt lśniących włosów, jednak to bardzo powierzchowne działanie. Silikon oblepia pasma, tworząc barierę dla dobrych składników, które są potrzebne włosom. Przez tworzenie takiej okluzji, właśnie dlatego włosy są przesuszone w środku.

 

Kiedy silikony w pielęgnacji są dozwolone?

 

Silikony są dobre jedynie, gdy mają zapewnić naszym włosom ochronę przed urazami mechanicznymi. Są one dopuszczalne w pielęgnacji włosów kręconych, tylko jeśli znajdują się w składzie produktów do pielęgnacji tj.: maski, odżywki, oraz te, które zabezpieczają końcówki włosów.

 

Ważnym produktem w pielęgnacji włosów kręconych jest także odżywka bez spłukiwania!

 

Przy włosach kręconych ważna jest odpowiednia odżywka bez spłukiwania! Włosy kręcone są suche, a odżywka, której nie musimy spłukiwać, podtrzyma dłużej skręt, a jednocześnie odżywi i nawilży włosy. Warto wybrać taką, która w składzie ma witaminy, ale również oleje naturalne, które dodatkowo nawilżą włos, aż od korzenia.

Warto mieć także krem bądź piankę, które dodatkowo podkreślą skręt, a także żel bądź serum, które dodatkowo utrwalą fryzurę.

 

Pamiętaj na końcu stylizacji o odżywieniu końcówek i zabezpieczaniu ich!

 

Idealny będzie do tego olejek połączony np. z keratyną, która jest naturalnym budulcem włosa, bądź kwasem hialuronowym, który mocno nawilża.

Przy włosach kręconych nie ma uniwersalnego sposobu na piękny skręt i jego utrzymanie. Musimy wypracować indywidualną pielęgnację, która będzie dopasowana do potrzeb naszych włosów. Najważniejsze to nawilżanie, używanie odpowiednich produktów i dobre nawyki pielęgnacyjne.

 

A jeśli szukasz kosmetyków do kręconych włosów – zajrzyj na WayBeauty.pl, gdzie znajdziesz produkty od najlepszych marek!

 

zdjęcie: materiały prasowe
Tagi: , Kategoria: BEAUTY BOOK 0