Tydzień z książką „Bridelle Style. Inspirujące pomysły na ślub” TIFFANY

by poniedziałek, 10 grudnia, 2018
Chcesz kupić książkę? Kliknij na banner powyżej!

* * *

Śniadanie u Tiffany’ego to film kultowy. I mimo iż od jego premiery niedługo minie 60 lat, nadal inspiruje kobiety na całym świecie i w każdym wieku. To niekończący się trend, który doskonale sprawdza się nie tylko modzie, ale również w aranżacjach ślubnych. Audrey Hepburn jako ikona stylu stała się ponadczasową definicją elegancji i uwielbienia dla biżuteryjnego blasku. Jaki jest więc styl rodem od Tiffany’ego? Jestem jak ten kot, bezimienny zwierzak. Nie należymy do nikogo i nikt nie należy do nas. My nawet nie należymy do siebie nawzajem. Dużo blasku i jeszcze więcej biżuterii. W końcu czegoż innego możemy się spodziewać po marce (filmie do niej nawiązującym) kojarzącej się jednoznacznie z biżuterią najwyższej klasy i oczywiście… wartości. I choć Holly Golightly nie mogła pozwolić sobie na kolie podziwiane na witrynach sklepowych, jej styl to uosobienie klasy i elegancji, o której kobiety marzą do dziś. Jeśli ten klasyk filmowy stał się Waszą inspiracją do stworzenia ciekawej aranżacji przyjęcia weselnego, koniecznie poszukajcie elementów dekoracyjnych w prostej kolorystyce – bieli i czerni. W końcu klasyka nabiera tu nowoczesnego i szalenie glamour charakteru. I właśnie glamour jest tu słowem kluczem. To doskonały motyw, by włączyć dekoracje w tym stylu, designerskie bibeloty wzmocnią wartość estetyczną. Warto pamiętać, że Holly nie mogła żyć bez telefonu, a właściwie jej kultowy telefon co dzień nie dawał jej spokoju. Lata 50. są tu inspiracją tak oczywistą, że nie sposób z niej nie skorzystać. Maszyny do pisania, meble, a nawet odpowiednie świeczniki sprawią, że przeniesiecie swoich gości w całkiem inny świat. Nie można też pominąć samej inspiracji jaka kryje się za wizerunkiem Audrey Hepburn. Jej portrety stosowane są w najróżniejszych grafikach, które wprowadzą do Waszej przestrzeni weselnej ciekawy motyw, a może nawet kaligrafię ślubną. To doskonały moment na wykorzystanie cytatów z filmu i książki. Nie można nie wspomnieć o stylizacji Panny Młodej, która aż prosi się o nawiązanie do stylizacji Hepburn. Charakterystyczna fryzura – wysoki kok i delikatna grzywka niesłychanie kojarząca się z aktorką. Holly kochała też perły i diademy. Jej elementem rozpoznawczym były też proste tulipanowe suknie i długie rękawiczki.

* * *

Książka Bridelle Style. Inspirujące pomysły na ślub to specjalna reedycja pierwszej polskiej książki ślubnej napisanej przez założycielkę bloga Bridelle.pl – Karolinę Waltz. Najbardziej znana blogerka ślubna w Polsce, wspólnie ze znakomitą fotografką ślubną i edytorialową – Magdaleną Piechotą stworzyły niezwykły przewodnik po ślubnych stylistykach, który zachwyca koncepcją, przejrzystością i rozmachem realizacji. Ogromna, 336-stronicowa książka to 18 sesji zdjęciowych w 18 stylach ślubnych! Boho, whimsical, vintage, rustic, decadence, gypsy, hippie, shabby chic, glamour i wiele innych – jakikolwiek styl wybierzesz na swój ślub, znajdziesz go z pewnością w tej książce. Każda sesja to perfekcyjnie przygotowana stylizacja i aranżacja. Przy wszystkich realizacjach udział wzięło ponad 150 osób! Suknie od projektantów z Polski i całego świata. Wśród zaproszonych do współpracy projektantów znaleźli się m.in. Galia Lahav, Zahavit Tshuba, Liz Martinez, Paprocki&Brzozowski, Moons Varsovie, Anna Kara, Justyna Kodym, Jannie Baltzer. Stylizację wszystkich sesji oraz teksty w książce przygotowała Karolina Waltz. Za realizacje fotograficzne odpowiedzialna była Magdalena Piechota. Szukasz pomysłu na swój ślub? Gubisz się w gąszczu inspiracji z Internetu? Nie wiesz, jakimi elementami zbudować swoją własną ślubną stylistykę? Ta książka jest dla ciebie! Zobacz, jak można w Polsce zrealizować bajkowy ślub na najwyższym światowym poziomie. Książka Bridelle Style. Inspirujące pomysły na ślub łączy piękno ślubnych sesji stylizacyjnych i praktyczne pomysły dla przyszłych Panien Młodych, palety kolorystyczne, podpowiedzi jak sprawić, aby ślub był niezapomniany. Ponad 700 fotografii, które inspirują i porządkują wiedzę na temat ślubnych stylistyk.

Redaktor naczelna Cosmpolitan.pl – Sylwia Strocka napisała o tej książce

Nie bez powodu tę książkę okrzyknięto ślubną biblią. Każda Panna Młoda znajdzie tu inspiracje, pomysły i podpowiedzi dotyczące stylu swojej sukni i całego wesela. Piękne zdjęcia Magdaleny Piechoty można oglądać godzinami, co chwilę dostrzegając kolejny detal. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy planują ślub!

* * *

Chcesz kupić książkę? Kliknij na okładkę poniżej!

Wszelkie prawa do fotografii i tekstów zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez zgody autorów: Magdalena Piechota, Karolina Waltz oraz Wydawnictwa Bridelle Publishing House zabronione.