5/5 Nasz nowy pomocnik SteaMaster

by piątek, sierpień 29, 2014

14 (komplet stare)a

Od kiedy pojawił się w naszej redakcji, zrewolucjonizował naszą pracę na sesjach zdjęciowych do magazynu. SERIO! Różowa maszyna dzięki której wszystkie suknie na sesjach są idealnie wyprasowane! Do tej pory, kiedy otrzymywaliśmy suknie do sesji, zastanawialiśmy się, jak je wyprasować, aby nie zniszczyć delikatnych tkanin, misternych koronek czy trójwymiarowych zdobień. Teraz już nie mamy tego problemu. To cudeńko, które trafiło do nas, to lekki, prosty i intuicyjny w obsłudze prasowacz parowy SteaMaster. To poręczne urządzenie sprawdza się idealnie i z całego serca polecam je każdej przyszłej Pannie Młodej (ale nie tylko, bo prasowaczem parowym możecie uprasować każdy rodzaj ubrań oraz tkanin – również zasłony czy obicia tapicerskie). Słyszałam o różnych sposobach prasowania. Najpopularniejszym z nich jest prasowanie przez szmatkę. Inne to: spryskanie kreacji wodą, umieszczenie jej w zaparowanej kabinie prysznicowej czy nad miską gorącej wody. Jednak żaden z wymienionych zabiegów nie przynosi w pełni zadowalających efektów i wiąże się z licznymi niedociągnięciami. Nie bez znaczenia jest fakt, że prasowacza można używać w wygodnej pozycji, bez konieczności używania deski do prasowania . Urządzenie ma kółka, dzięki czemu łatwo przenosi się je z miejsca na miejsce. Do prasowania należy używać wody destylowanej (do kupienia w każdym supermarkecie). Każda Panna Młoda, która próbowała prasować suknię za pomocą żelazka, doskonale wie o czym piszę. Prasowacz parowy marki SteaMaster to rewolucyjne urządzenie, które znakomicie nadaje się do prasowania sukni ślubnych. Zastosowanie regulowanej, czterostopniowej pary wodnej powoduje wyprasowanie nie tylko jednowarstwowych sukien z satyny, tafty, organzy czy jedwabiu mikado, ale także drapowanych, marszczonych, uszytych z koronek czy bogato zdobionych kryształami. SteaMasterem prasuje się średnio 5 razy szybciej niż za pomocą tradycyjnego żelazka. To nie tylko oszczędność czasu, ale przede wszystkim wygoda. Prasowacza używałyśmy nawet do prasowania delikatnego tiulu i sprawdził się idealnie! Polecamy urządzenie Pannom Młodym, ale również salonom sukien ślubnych! Nikogo nie dziwi chyba mój wybór koloru prasowacza ;-), ale dostępne są również inne, bardziej stonowane barwy. Wszystkie modele znajdziecie na stronie WWW.PRASOWACZPAROWY.PL

REKLAMA

B3

b (fioletowy)

B4 c (czerwony) B1 b (rozowyi) B5 c (fioletowy)

zdjęcia: materiały prasowe

4/5 Kwiaty kolorowe

by piątek, sierpień 29, 2014

Pisałam o tym wiele razy, ale powtórzę – nie wyobrażam sobie ślubu bez świeżych kwiatów! Widziałam co prawda wiele realizacji, gdzie zamiast świeżych kwiatów były kwiaty papierowe, bukiety z broszek, albo dekoracje z owoców, ale dla mnie żywe kwiaty są niezbędne! Każda pora roku kusi innymi gatunkami kwiatów i warto użyć kwiatów sezonowych, ponieważ to znacząco wpływa na budżet. Kwiaty, które dostępne są w danym okresie czasu są najczęściej najsilniejsze, najzdrowsze i najtańsze. Od lat najmodniejsze są bukiety łączące w sobie wiele kolorów. I wcale nie muszą być to kontrastujące ze sobą barwy. Modne od trzech sezonów ombre, to również wielobarwna paleta kolorów, tyle że z jednej gamy barw. Poniżej znajdziecie inspirujące bukiety ślubne, które łączą w sobie różne kolory i wiele gatunków kwiatów. Nad każdym bukietem znajdziecie kolorowe kwadraciki – po kliknięciu na nie, zostaniecie przeniesieni do realizacji w których występuje dany kolor.

REKLAMA

* * *

Kliknij na kolory poniżej i zobacz realizacje z tym kolorem

amarant trawa ciemny róż peach szary

* * *

Kliknij na kolory poniżej i zobacz realizacje z tym kolorem

juicy red brudny róż sienna old gold szary

* * *

Kliknij na kolory poniżej i zobacz realizacje z tym kolorem

amarant stal pomidorek pistacja szary

* * *

Kliknij na kolory poniżej i zobacz realizacje z tym kolorem

amarant złoto paleta.hotorange skin lavi

* * *

Kliknij na kolory poniżej i zobacz realizacje z tym kolorem

żółty srebro ircha szary szampan

* * *

Kliknij na kolory poniżej i zobacz realizacje z tym kolorem

orchidea dark lavi amarant fiolet lawenda

* * *

Kliknij na kolory poniżej i zobacz realizacje z tym kolorem

paleta.hotorange hot pink groszek skin biszkopt

* * *

Kliknij na kolory poniżej i zobacz realizacje z tym kolorem

juicy red paleta.hotorange hot pink złoto olive

* * *

Kliknij na kolory poniżej i zobacz realizacje z tym kolorem

granat chaber błękit royal blue szary

* * *

Kliknij na kolory poniżej i zobacz realizacje z tym kolorem

paleta.hotorange poziomka pomidorek wiosna budyń

zdjęcia: THE PERFECT PALETTE

3/5 Dekoracje krzeseł

by piątek, sierpień 29, 2014

Dekoracje krzeseł na ślubie (lub ławek w kościele) oraz na przyjęciu weselnym powinny nawiązywać kolorystyką do stylu całej uroczystości. W kościele, ale również w plenerze podczas uroczystości zaślubin, dekorowane są najczęściej wewnętrzne strony ławek lub krzesła znajdujące się od wewnątrz alejki, którą Młoda Para przybywa do ołtarza. Na weselach najczęstszą dekoracją krzeseł są wstążki atłasowe lub kokardy z organdyny. To najtańszy i najprostszy sposób, aby udekorować krzesła, ale również, aby zaakcentować paletę kolorystyczną ślubu. Wiele obiektów ma coraz częściej jasne (białe) wnętrza. Do tego dochodzą białe pokrowce na krzesła, białe obrusy. Kolorowe kokardy na krzesłach potrafią całkowicie zmienić sterylne i mało przytulne wnętrza. Inną kwestią są dekoracje krzeseł Pary Młodej. Te są najczęściej w wyjątkowy sposób ozdobione, np.: kwiatami, tabliczkami z inicjałami lub girlandami. Poniżej znajdziecie ciekawe inspiracje na dekoracje krzeseł w miejscu zaślubin oraz na przyjęciu weselnym.

REKLAMA

* * *

Dekoracje krzeseł na ślubie plenerowym

Ozdabia się z reguły tylko krzesła stojące od wewnątrz alejki. Ponieważ kwiaty w pełnym słońcu bardzo szybko tracą wilgoć zgromadzoną w łodygach i liściach, takie kompozycje powinny być umieszczone w pojemniku z wodą. Mogą to być słoiczki, ozdobne rożki w których ukryte są fiolki z wodą lub małe buteleczki. Warto wybrać odporne gatunki kwiatów do takich dekoracji.

* * *

Dekoracje wszystkich krzeseł na przyjęciu weselnym

Wstążki to najprostszy i najtańszy sposób na dekoracje krzeseł. Możecie użyć nie tylko wstążek, ale również pociętych na pasy różnej szerokości tkaniny. Ten sposób pozwoli Wam na udekorowanie wszystkich krzeseł. Pamiętajcie, aby wstążki były odpowiedniej długości i nie dotykały ziemi.

* * *

Dekoracje krzeseł Pary Młodej

Krzesła najważniejszych bohaterów dnia ślubu powinny być w szczególny sposób wyróżnione. Najmodniejsze są tabliczki z imionami, inicjały oraz oznaczenia Pan i Pani :-)

* * *

Dekoracje z kwiatów krzeseł Pary Młodej

Wdzięczne girlandy z kwiatów są również doskonałą propozycją, aby podkreślić krzesła bohaterów dnia. Należy pamiętać, aby wybierać wytrzymałe gatunki roślin! Ciekawym rozwiązaniem jest udekorowanie ław z oparciami, które służą jednocześnie kilku osobom. Dzięki temu jedną girlandą można ozdobić od razu kilka siedzeń.

zdjęcia: PINTEREST